Talloze optredens tijdens 28e editie van Amsterdam Dance Event
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam vormt vanaf woensdag vijf dagen en nachten lang het toneel voor de 28e editie van het elektronische muziekfestival Amsterdam Dance Event (ADE). Tot en met zondag treden er duizenden artiesten verdeeld over tientallen podia in de hoofdstad op. Het evenement trekt elk jaar honderdduizenden bezoekers. Vorig jaar was er op ADE een recordaantal van 450.000 bezoekers.
Er staan onder meer optredens gepland op bijzondere locaties zoals in de fietspassage onder het Rijksmuseum, het Stedelijk Museum, Internationaal Theater Amsterdam en zelfs vanaf Schiphol. Onder anderen Afrojack, Armin van Buuren en Cynthia Spiering treden op in de hoofdstad. Ook Martin Garrix treedt twee keer op in de RAI, op een feest dat toegankelijk is voor alle leeftijden.
Dit jaar is het voor het eerst dat er van de gemeente op sommige evenementen 24 uur van tevoren geen kaartjes meer online of aan de deur mogen worden verkocht. De gemeente besloot hiertoe vanwege de dodelijke steekpartij op festival Solid Grooves afgelopen mei, waar te veel bezoekers waren. Wat de consequenties hiervan zijn voor ADE, weet de organisatie nog niet. "Diverse evenementen zijn inmiddels uitverkocht en ondervinden hier geen last van. Voor andere organisatoren kan het betekenen dat een evenement niet uitverkocht raakt. We gaan dit uiteraard na afloop met organisatoren en gemeente evalueren", aldus een woordvoerder.
Uit de evaluatie van ADE vorig jaar is volgens de gemeente duidelijk geworden dat de druk op de ponten naar Amsterdam-Noord "op sommige momenten te groot is geweest". Daarom worden op vrijdag en zaterdag twee extra ponten ingezet, speciaal voor evenementenbezoekers, en worden er vrijdag, zaterdag en zondag pendelbussen ingezet op erg drukke momenten om de ponten te ontlasten. Het kan ondanks de maatregelen zo zijn dat mensen "op piekmomenten" bij de pont moeten wachten.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
8 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
11 uur geleden