Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Talloze optredens tijdens 28e editie van Amsterdam Dance Event

Talloze optredens tijdens 28e editie van Amsterdam Dance Event

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam vormt vanaf woensdag vijf dagen en nachten lang het toneel voor de 28e editie van het elektronische muziekfestival Amsterdam Dance Event (ADE). Tot en met zondag treden er duizenden artiesten verdeeld over tientallen podia in de hoofdstad op. Het evenement trekt elk jaar honderdduizenden bezoekers. Vorig jaar was er op ADE een recordaantal van 450.000 bezoekers.

Er staan onder meer optredens gepland op bijzondere locaties zoals in de fietspassage onder het Rijksmuseum, het Stedelijk Museum, Internationaal Theater Amsterdam en zelfs vanaf Schiphol. Onder anderen Afrojack, Armin van Buuren en Cynthia Spiering treden op in de hoofdstad. Ook Martin Garrix treedt twee keer op in de RAI, op een feest dat toegankelijk is voor alle leeftijden.

Dit jaar is het voor het eerst dat er van de gemeente op sommige evenementen 24 uur van tevoren geen kaartjes meer online of aan de deur mogen worden verkocht. De gemeente besloot hiertoe vanwege de dodelijke steekpartij op festival Solid Grooves afgelopen mei, waar te veel bezoekers waren. Wat de consequenties hiervan zijn voor ADE, weet de organisatie nog niet. "Diverse evenementen zijn inmiddels uitverkocht en ondervinden hier geen last van. Voor andere organisatoren kan het betekenen dat een evenement niet uitverkocht raakt. We gaan dit uiteraard na afloop met organisatoren en gemeente evalueren", aldus een woordvoerder.

Uit de evaluatie van ADE vorig jaar is volgens de gemeente duidelijk geworden dat de druk op de ponten naar Amsterdam-Noord "op sommige momenten te groot is geweest". Daarom worden op vrijdag en zaterdag twee extra ponten ingezet, speciaal voor evenementenbezoekers, en worden er vrijdag, zaterdag en zondag pendelbussen ingezet op erg drukke momenten om de ponten te ontlasten. Het kan ondanks de maatregelen zo zijn dat mensen "op piekmomenten" bij de pont moeten wachten.

Meer uit Binnenland

Van Oosten over uitlevering Bolle Jos: Nederland laat niet los

ACCRA (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten heeft het Nederlandse verzoek om Jos Leijdekkers uit te leveren opnieuw "duidelijk overgebracht" aan de Sierra Leoonse minister van Binnenlandse Zaken, Morie Lengor. Dat deed de demissionaire VVD-minister op een topoverleg over drugscriminaliteit in Ghana, zei hij in een telefoongesprek tegen het ANP. "Nederland laat dit onderwerp niet los."

4 uur geleden
OM eist celstraffen tot 25 jaar voor eermoord op 18-jarige Ryan

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Lelystad celstraffen tot 25 jaar geëist tegen de drie verdachten van de moord op de 18-jarige Ryan Al Najjar. Het gaat om haar vader (53) en twee broers (23 en 25).

6 uur geleden
NRC rectificeert berichtgeving rondom informateur Wijers

AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd. De onderbouwing van dit verwijt is volgens hoofdredacteur Patricia Veldhuis niet meer houdbaar.

7 uur geleden
Prominente Surinamers eisen krans koning bij slavernijmonument

PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.

9 uur geleden
Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

9 uur geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

9 uur geleden
Deskundigengroep dierziekten maakt zich zorgen over vogelgriep

UTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.

10 uur geleden