Talkshows NPO en RTL geheel in het teken van overlijden Elizabeth
HILVERSUM (ANP) - Talkshows Jinek op RTL 4 en Op1 op NPO 1 staan donderdag geheel in het teken van het overlijden van de Britse koningin Elizabeth. In beide programma's komen verschillende koningshuis- en Engelandkenners praten over de dood van de 96-jarige vorstin.
Eva Jinek blikt in de uitzending op RTL 4 met haar gasten terug op het leven van Elizabeth, meldt haar redactie donderdag. Onder anderen de van origine Britse danser Barrie Stevens, Engelandkenner Tom Egbers en de Britse contrabassist Dominic Seldis schuiven aan. Ook Arno Kantelberg is aanwezig, net als de politiek redacteur van Jinek, Coks Donders. Verder wordt er geschakeld met RTL Nieuws-correspondent Erik Mouthaan in de Verenigde Staten. Hij zal ingaan op de sterke band tussen de VS en Groot-Brittannië.
Het vooraf aangekondigde interview dat Jinek onlangs opnam met Robbie Williams wordt bewaard voor een andere uitzending.
In Op1 doet correspondent Lia van Bekhoven verslag vanuit Londen. Oud-correspondent Peter Brusse vertelt over zijn tijd in Engeland en royaltydeskundigen Jeroen Snel en Justine Marcella vertellen over haar betekenis voor de vorstenhuizen. Joost Röselaers praat over zijn ervaring in Engeland als oud-predikant in Londen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met twee leerlingen ontucht hebben gepleegd. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op dit moment geldt op meer zwemlocaties een waarschuwing voor gezondheidsrisico's, blijkt uit een analyse van het ANP van data van Zwemwater.nl. Bij het vorige peilmoment op vrijdag 12 juni werd op 40 locaties gewaarschuwd vanwege slechte waterkwaliteit. Momenteel gelden er 46 waarschuwingen.
58 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Nederlandse Tanja Gonggrijp is verkozen tot de plaatsvervangend secretaris-generaal van de Raad van Europa. Ze kreeg met 135 stemmen de voorkeur boven de Finse Marja Ruotanen-Bourdages (59 stemmen).
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Woensdag en donderdag wordt de luchtkwaliteit in het midden en zuiden van het land volgens het RIVM "slecht" door smog. Op woensdag is de kans op smog het grootst in delen van Flevoland, Utrecht en in het midden en westen van Noord-Brabant en op donderdag ten zuiden van de lijn Leiden-Amersfoort-Apeldoorn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse ambtenaar sluit aan bij een overleg tussen de Europese Commissie en de Taliban, melden ingewijden na berichtgeving van de Volkskrant hierover. Het gaat om een overleg op ambtelijk niveau over het terugsturen van afgewezen Afghaanse asielzoekers. Dinsdag is een delegatie van de Taliban hiervoor naar Brussel afgereisd, meldden meerdere media eerder al.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Komend weekend rijden er in de nacht van zaterdag op zondag en van zondag op maandag geen treinen van en naar Amsterdam Centraal. Overdag rijden op een aantal trajecten van en naar dat station minder treinen, meldt de NS. De beperkingen komen door werkzaamheden van ProRail, dat onder meer nieuwe kabels aanlegt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zedenzaak op een school in Zoetermeer, waarbij Oskar van der V. dinsdag terechtstaat voor ontucht en het heimelijk filmen van kinderen, heeft diepe sporen nagelaten bij de slachtoffers en de gezinnen waaruit zij komen. De ouders van tien slachtoffers oefenden dinsdag hun spreekrecht uit. Ook de moeder die eind 2022 al een officiële melding bij de school maakte, nadat haar dochter thuis vertelde dat de conciërge haar had aangeraakt, las een verklaring voor.
3 uur geleden