Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Talibanleider: respecteer amnestie medewerkers gevallen regering

Talibanleider: respecteer amnestie medewerkers gevallen regering

KANDAHAR (ANP/AFP) - De geestelijk leider van de Taliban Hibatullah Akhundzada vraagt zijn volgelingen de amnestie voor medewerkers van de afgezette Afghaanse regering te respecteren. Enkele dagen geleden verschenen beelden op sociale media van een Talibanstrijder die een voormalig legercommandant slaat.

Na de machtsovername in augustus beloofden de Taliban amnestie voor voormalige leden van de Afghaanse veiligheidsdiensten en voormalige overheidsmedewerkers. Leider Akhundzada vraagt zijn volgelingen nu via zijn woordvoerder die belofte na te komen en oud-overheidspersoneel "niet te straffen". De Taliban hebben ook beloofd de strijder in de verschenen video aan te pakken.

Sinds de machtsovername zijn filmpjes opgedoken waarin te zien zou zijn hoe Talibanstrijders mensen mishandelen. Onder meer de Verenigde Naties en mensenrechtenorganisaties beschuldigen de Taliban van het executeren van voormalige leden van veiligheidsdiensten.

Geestelijk leider Akhundzada wil volgens zijn woordvoerder ook dat de Taliban Afghanen ontmoedigen het land te ontvluchten. De leider stelt dat gevluchte burgers geen respect krijgen in het buitenland. Veel Afghanen zijn geëvacueerd sinds de machtsovername en nog steeds hopen veel mensen het land te verlaten.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

39 minuten geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

6 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

7 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

9 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

10 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

10 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

11 uur geleden