Talibanleider: respecteer amnestie medewerkers gevallen regering
KANDAHAR (ANP/AFP) - De geestelijk leider van de Taliban Hibatullah Akhundzada vraagt zijn volgelingen de amnestie voor medewerkers van de afgezette Afghaanse regering te respecteren. Enkele dagen geleden verschenen beelden op sociale media van een Talibanstrijder die een voormalig legercommandant slaat.
Na de machtsovername in augustus beloofden de Taliban amnestie voor voormalige leden van de Afghaanse veiligheidsdiensten en voormalige overheidsmedewerkers. Leider Akhundzada vraagt zijn volgelingen nu via zijn woordvoerder die belofte na te komen en oud-overheidspersoneel "niet te straffen". De Taliban hebben ook beloofd de strijder in de verschenen video aan te pakken.
Sinds de machtsovername zijn filmpjes opgedoken waarin te zien zou zijn hoe Talibanstrijders mensen mishandelen. Onder meer de Verenigde Naties en mensenrechtenorganisaties beschuldigen de Taliban van het executeren van voormalige leden van veiligheidsdiensten.
Geestelijk leider Akhundzada wil volgens zijn woordvoerder ook dat de Taliban Afghanen ontmoedigen het land te ontvluchten. De leider stelt dat gevluchte burgers geen respect krijgen in het buitenland. Veel Afghanen zijn geëvacueerd sinds de machtsovername en nog steeds hopen veel mensen het land te verlaten.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft alle onderhandelaars in de slotfase van de klimaattop op het hart gedrukt open te staan voor compromissen. "De wereld kijkt naar Belém", zei Guterres. Hij voegde eraan toe dat dit ook geldt voor gemeenschappen die "in de frontlinie" van klimaatverandering staan en bijvoorbeeld te maken hebben met overstromingen. "Zij hebben genoeg excuses gehoord en willen resultaten zien."
1 uur geledenWASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week een plan van 28 punten goedgekeurd voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. Dat berichten media als CBS News en NBC News, die zich baseren op bronnen binnen de Amerikaanse regering. In Europa leefde juist de hoop dat het plan niet de instemming van Trump zou krijgen.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een jaar na de aanslag op de kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is deze onder strenge beveiligingsmaatregelen donderdag weer van start gegaan. Vorig jaar vielen er zes doden en meer dan driehonderd gewonden toen een automobilist met hoge snelheid over de markt reed.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
6 uur geleden