Talibanleider hekelt Westen in zeldzame toespraak
KABUL (ANP/AFP) - De hoogste leider van de Afghaanse Taliban heeft in een zeldzame toespraak kritiek geuit op het Westen. Hibatullah Akhundzada zegt dat de Amerikanen en hun bondgenoten drie jaar na hun terugtrekking nog altijd aanvallen uitvoeren op Afghanistan met "propaganda" en "kwaadaardige strategieën".
Akhundzada is slechts een handvol keren in het openbaar verschenen sinds hij in 2016 aan de leiding kwam in de Taliban. Het is ook verboden foto's van hem te maken, dus er is maar een foto van hem bekend. De afgelopen drie jaar regeert hij per decreet over Afghanistan.
Ter ere van het islamitische Suikerfeest of Ied-al-Fitr, bracht de Talibanregering een geluidsopname van 35 minuten naar buiten met een toespraak van Akhundzada, waarin hij het Westen aanviel. "Ze willen jullie verdelen", zei hij tegen het volk. "Laat deze ongelovigen jullie niet misleiden. Blijf op jullie hoede voor hen, want ze zullen jullie voor de gek houden."
Het Westen bekritiseert de Taliban omdat ze de rechten van met name vrouwen en meisjes sterk hebben ingeperkt. De Verenigde Naties spreken van "genderapartheid". Akhundzada verwerpt die kritiek door te zeggen dat hij vasthoudt aan de "islamitische wet".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De kritiek van Washington op de Europese bereidheid om de VS te helpen in de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is maar ten dele gegrond. Dat zei NAVO-chef Mark Rutte woensdag in de Oval Office, tijdens een persmoment na een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenBIARRITZ (ANP) - Twee duikers worden vermist in het Franse Biarritz, nadat een deel van een klif in zee is gestort, schrijft de Franse krant Le Parisien. Op het strand van de bekende surfplaats was het woensdagavond erg druk toen het gebeurde, door de hittegolf waar Frankrijk mee te maken heeft.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Drie rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) spannen een rechtszaak aan tegen de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Ze vinden dat de sancties die tegen hen en andere medewerkers van het hof werden ingesteld de Amerikaanse wet overtreden.
3 uur geleden