Taliban zeggen prominente verzetsstrijder te hebben gedood
KABUL (ANP/DPA) - De Afghaanse Taliban zeggen een vooraanstaande verzetsstrijder te hebben gedood. Het ministerie van Defensie van de fundamentalistische regering in Kabul zegt dat Akmal Amiri een van de acht "rebellen" was die werden gedood tijdens een aanval op hun schuilplaats in de noordelijke provincie Parwan.
Amiri was de militaire leider van het Afghanistan Freedom Front, een relatief kleine gewapende oppositiegroepering. Volgens de bekende Afghaanse journalist Bilal Sarwari is zijn dood een "enorme klap" voor het verzet tegen de islamitische heersers. Het verzetsfront heeft het nieuws nog niet officieel bevestigd.
Na terugtrekking van de westerse troepen namen de Taliban de macht in augustus 2021 razendsnel over. Sindsdien zijn meerdere gewapende verzetsbewegingen ontstaan, maar geen daarvan is erin geslaagd de controle over een regio te verkrijgen.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
4 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden