Taliban wijzen onderhandelingsteam Afghaanse regering af
KABUL (ANP/RTR) - De Taliban weigeren vredesgesprekken aan te gaan met het team van de Afghaanse regering. De samenstelling van de delegatie voldoet niet aan de eisen van de streng islamitische groepering. Volgens Talibanwoordvoerder Zabihullah Mujahid zijn niet "alle Afghaanse facties" vertegenwoordigd.
De Afghaanse regering maakte de samenstelling donderdag wereldkundig. De speciale gezant voor Afghanistan van de Verenigde Staten, Zalmay Khalilzad, was juist erg te spreken over de "inclusieve" samenstelling van het onderhandelingsteam.
Vorige maand tekenden de VS en de Taliban een akkoord om onderhandelingen mogelijk te maken tussen de opstandelingen en de Afghaanse regering. Lange tijd weigerden de Taliban te praten met president Ashraf Ghani en noemden hem een Amerikaanse stroman. In ruil voor het opstarten van de gesprekken trekken de Amerikanen en hun bondgenoten zich de komende veertien maanden terug uit het land.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse autoriteiten hebben nog eens vijf verdachten opgepakt voor de inbraak in het beroemde museum Louvre. Dat bericht de Franse radiozender RTL. Eerder op donderdag berichtte nieuwszender BFMTV al over een nieuwe aanhouding. Eerder waren er ook al twee verdachten opgepakt.
42 minuten geledenBUSAN (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping en de Amerikaanse president Donald Trump hebben hun ontmoeting in de Zuid-Koreaanse plaats Busan beƫindigd, meldt de Chinese staatsomroep CCTV. De twee wereldleiders namen afscheid zonder de pers te woord te staan of een verklaring af te geven, en stapten in hun limousines. Trump is inmiddels aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One op weg naar Washington.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het ministerie van Defensie opdracht gegeven om onmiddellijk te beginnen met het testen van kernwapens. Dat zei hij op Truth Social, vlak voor een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping in Zuid-Korea.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft twee mannen een gevangenisstraf van 25 jaar opgelegd voor het beramen van een aanslag op een Iraanse activiste. Zij waren volgens de aanklagers in 2022 door het Iraanse regime ingehuurd om de prominente journalist Masih Alinejad te vermoorden, maar dat werd voorkomen.
9 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR) - In Jamaica zijn zeker vier mensen omgekomen door de orkaan Melissa, meldt minister Desmond McKenzie. De orkaan heeft de eilandstaat inmiddels verlaten en langzaam wordt duidelijk hoe groot de schade is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag waar JA21 de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen volgt, klinkt woensdagavond gejuich en applaus en mensen geven elkaar een high five. Volgens de eerste exitpoll die om 21.00 uur werd gepresenteerd door de NOS, krijgt de partij 9 zetels. Dat zijn er 8 meer dan nu.
11 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De man die zes jaar geleden een aanslag wilde plegen in een moskee in Noorwegen is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 jaar. Hij kreeg die straf in 2020 ook al, maar de zaak moest opnieuw worden behandeld nadat een deskundige twijfels had geuit over zijn mentale gesteldheid tijdens de misdaad.
12 uur geleden