Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban verwijten prins Harry oorlogsmisdaden in Afghanistan

Taliban verwijten prins Harry oorlogsmisdaden in Afghanistan

KABUL (ANP) - De uitspraken van de Britse prins Harry in zijn nieuw te verschijnen boek over zijn tijd in Afghanistan zijn niet goed gevallen bij de Taliban. Anas Haqqani, een belangrijk figuur binnen het Afghaanse regime, reageert via Twitter op Harry's bewering dat hij daar 25 mensen heeft vermoord en spreekt van oorlogsmisdaden. "Zij waren geen schaakstukken, zij waren mensen."

Harry schrijft in zijn nog niet uitgebrachte biografie over zijn twee militaire missies in Afghanistan in 2007 en 2012. Hij vertelt volgens Britse media over zijn "aantal" van 25 doden en dat hij geen voldoening haalde uit het doden van die mensen, maar zich er ook niet voor schaamde. "Natuurlijk had ik dat getal liever niet op mijn militaire cv of in mijn hoofd gehad, maar ik had ook liever in een wereld zonder Taliban en zonder oorlog geleefd."

Volgens Britse media schrijft Harry dat hij de vijanden op dat moment niet als mensen beschouwde. "Het waren schaakstukken die van het bord werden verwijderd. Slechte mensen die worden uitgeschakeld voordat ze goede mensen kunnen vermoorden." Haqqani is verontwaardigd over die uitlatingen. "De mensen die je hebt vermoord hadden families die wachtten op hun terugkeer." Wel merkt Haqqani op dat "de meeste moordenaars van Afghanen niet het fatsoen hebben om hun geweten te onthullen en hun oorlogsmisdaden te bekennen".

Haqqani verwacht niet dat Harry's onthulling zal leiden tot een vervolging door het Internationaal Strafhof of ophef zal creëren onder mensenrechtenactivisten, "omdat ze doof en blind zijn voor jou". Maar ook in het Verenigd Koninkrijk zijn Harry's uitspraken niet overal goed gevallen. Een oud-kolonel zei bijvoorbeeld tegen de BBC dat de prins niet had moeten suggereren dat de Afghanen geen mensen waren, omdat dat niet weerspiegelt hoe het Britse leger met de Afghanen omging. Hij vindt het misleidend en zegt dat de uitlatingen Taliban-aanhangers zouden kunnen "provoceren om wraak te nemen".

Meer uit Buitenland

Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

2 minuten geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

12 minuten geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

1 uur geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

4 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

5 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

5 uur geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

6 uur geleden