Taliban verbieden schoonheidssalons voor Afghaanse vrouwen
KABUL (ANP/RTR) - De Talibanregering in Afghanistan verbiedt alle schoonheidssalons voor vrouwen. De bedrijven hebben de opdracht gekregen binnen een maand de deuren te sluiten, wat betekent dat vrouwen in het land verder worden beperkt in hun bewegingsvrijheid.
Het zedenministerie heeft het besluit dinsdag bekendgemaakt, bijna twee jaar nadat de Taliban de macht grepen in Afghanistan. De machtsovername vond plaats nadat buitenlandse troepen het land verlieten en sindsdien verliezen Afghaanse meisjes en vrouwen steeds meer rechten. Zo kunnen de meeste meisjes niet naar de middelbare school en mogen vrouwen niet meer naar parken en sportscholen.
Schoonheidssalons openden in Kabul en andere steden de deuren nadat de Taliban eind 2001 werden verdreven. Veel bedrijven bleven open nadat de extremisten opnieuw de macht grepen, waardoor het vrouwelijke personeel kon blijven werken. Wel werden de borden en ramen van de salons bedekt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
45 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
4 uur geleden