Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban staan voorlopig geen protesten toe

Taliban staan voorlopig geen protesten toe

KABUL (ANP/DPA) - De Taliban staan in Afghanistan voorlopig geen protesten toe. Het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Zaken noemt als reden "dat betogers de openbare orde hebben verstoord en voor intimidatie zorgden". Bij recente demonstraties vonden gewelddadige en naar verluidt ook dodelijke confrontaties plaats tussen de deelnemers en Taliban-strijders.

De aankondiging kwam enkele uren nadat in verschillende steden demonstraties werden gehouden tegen de nieuwe machthebbers in het land. Er wordt al drie dagen op rij gedemonstreerd tegen de Taliban, die bijna een maand geleden de macht grepen en dinsdag de leden van een tijdelijke regering presenteerden.

Als protesten weer zijn toegestaan, moeten ze minstens 24 uur van tevoren worden gemeld bij de autoriteiten. De betogers moeten niet alleen vertellen waar en wanneer ze gaan actievoeren, maar moeten ook bekendmaken wat hun doel is en welke slogans ze zullen gebruiken. Een protest is alleen toegestaan als daar vooraf toestemming voor is gegeven.

De Verenigde Staten zeggen de aankondiging van de interim-regering nog te beoordelen. "Maar ondanks de bewering dat een nieuwe regering inclusief zou zijn, bestaat de gepresenteerde lijst alleen uit namen van personen die lid zijn van de Taliban of hun naaste medewerkers. En geen vrouwen", aldus de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken. Hij zegt ook dat de tijdelijke regering zal worden beoordeeld aan de hand van haar daden.

Meer uit Buitenland

Halve stad in Marokko ontruimd door wateroverlast

RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.

1 uur geleden
Frankrijk heeft ondanks moties van wantrouwen eindelijk begroting

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.

2 uur geleden
VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

3 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

4 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

5 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

5 uur geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

7 uur geleden