Taliban-regime Afghanistan wil geen tv-series met vrouwen
KABUL (ANP/AFP) - Het radicaalislamitische Taliban-regime in Afghanistan heeft de Afghaanse tv-zenders opgeroepen niet langer series uit te zenden waarin vrouwen meespelen. Het zogenaamde ministerie voor de bevordering van deugd en het beletten van zonde gaf de zenders een dergelijke instructie.
Zenders moeten vermijden sentimentele series en soaps met vrouwen te tonen, luidt de waarschuwing. Verder moeten vrouwelijke journalisten een hoofddoek dragen als ze op het scherm verschijnen. Een eenvoudige sjaal, die de vrouwen meestal dragen, zou daarmee niet meer voldoen.
De zenders krijgen verder de opdracht geen programma's uit te zenden die indruisen tegen de zogenoemde islamitische en Afghaanse waarden. Het zijn geen regels, maar religieuze richtlijnen, aldus het ministerie.
Het is in ieder geval de eerste omvattende Taliban-poging greep op de talrijke zenders te krijgen sinds de fundamentalisten in augustus de controle over het hele land heroverden. Tijdens het eerdere Taliban-bewind van 1996 tot 2001 was het ministerie al de bewaker van de Taliban-leer. Televisie werd toen simpelweg verboden. Het departement werd opgedoekt toen de Taliban destijds hun machtspositie verloren, maar is nu heropgericht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
5 uur geleden