Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban laten Amerikaanse gevangene vrij

Taliban laten Amerikaanse gevangene vrij

KABUL (ANP/RTR) - De Taliban hebben een Amerikaan vrijgelaten die meer dan twee jaar is vastgehouden. Deze George Glezmann heeft volgens een ingewijde inmiddels per vliegtuig Afghanistan verlaten.

Glezmann bezocht Kabul in 2022 als toerist en werd toen vastgezet. Hij kwam vrij na overleg tussen de Taliban en de Amerikaanse gezant Adam Boehler in Kabul, zegt de bron van Reuters.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft de vrijlating van zijn landgenoot bevestigd. Hij sprak over een "positieve en constructieve" stap, maar wees erop dat nog meer Amerikanen vastzitten in Afghanistan.

Afghanistan belandde in een internationaal isolement nadat de fundamentalistische Taliban in 2021 de macht hadden overgenomen. Ze verdreven de Afghaanse regering toen westerse troepen het land verlieten.

Meer uit Buitenland

Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

44 minuten geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

1 uur geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

2 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

2 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

3 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

3 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

3 uur geleden