Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban laten advertenties met beeltenis van vrouwen verwijderen

Taliban laten advertenties met beeltenis van vrouwen verwijderen

KABUL (ANP/DPA) - De extremistische Taliban hebben in de Afghaanse hoofdstad Kabul opdracht gegeven voor het verwijderen van onder meer reclameborden en foto's op winkelruiten waar vrouwen op zijn afgebeeld. Die promotiematerialen zouden in strijd zijn met de islamitische wet.

De lokale autoriteiten hebben op Twitter foto's gedeeld waarop te zien is dat gezichten van vrouwen zijn bekrast of afgeplakt en ook verf is gebruikt om de vrouwen onherkenbaar te maken. Eigenaren van bedrijven moeten zich volgens de gemeente houden aan "ethische waarden" als ze een product willen promoten. Die advertenties moeten in lijn zijn met de sharia. Vorige maand riep de Taliban tv-zenders op geen series meer uit te zenden waarin vrouwen meespelen.

De Taliban hebben sinds hun machtsovername afgelopen zomer de rechten van vrouwen ingeperkt. Veel vrouwen kunnen niet terug naar hun werk en veel middelbare scholen zijn gesloten voor meisjes. Deze groep werd tijdens het Taliban-bewind van 1996 tot 2001 onderdrukt. De internationale gemeenschap heeft de Taliban opgeroepen vrouwenrechten dit keer wel te respecteren.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

15 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

17 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden