Taliban laten advertenties met beeltenis van vrouwen verwijderen
KABUL (ANP/DPA) - De extremistische Taliban hebben in de Afghaanse hoofdstad Kabul opdracht gegeven voor het verwijderen van onder meer reclameborden en foto's op winkelruiten waar vrouwen op zijn afgebeeld. Die promotiematerialen zouden in strijd zijn met de islamitische wet.
De lokale autoriteiten hebben op Twitter foto's gedeeld waarop te zien is dat gezichten van vrouwen zijn bekrast of afgeplakt en ook verf is gebruikt om de vrouwen onherkenbaar te maken. Eigenaren van bedrijven moeten zich volgens de gemeente houden aan "ethische waarden" als ze een product willen promoten. Die advertenties moeten in lijn zijn met de sharia. Vorige maand riep de Taliban tv-zenders op geen series meer uit te zenden waarin vrouwen meespelen.
De Taliban hebben sinds hun machtsovername afgelopen zomer de rechten van vrouwen ingeperkt. Veel vrouwen kunnen niet terug naar hun werk en veel middelbare scholen zijn gesloten voor meisjes. Deze groep werd tijdens het Taliban-bewind van 1996 tot 2001 onderdrukt. De internationale gemeenschap heeft de Taliban opgeroepen vrouwenrechten dit keer wel te respecteren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
7 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.
4 uur geleden