Taliban executeren man in stadion met duizenden toeschouwers
KABUL (ANP/AFP) - De Taliban in Afghanistan hebben hun zesde publieke executie uitgevoerd sinds 2021, toen de groepering de controle over het land weer overnam. Een veroordeelde moordenaar werd met drie kogels doodgeschoten in een sportstadion gevuld met duizenden toeschouwers.
Publieke executies kwamen regelmatig voor toen de Taliban tussen 1996 en 2001 voor het eerst in Afghanistan aan de macht waren. Maar sinds de machtsovername in 2021 komen dergelijke straffen nog maar beperkt voor. Afgelopen februari vonden in slechts een week tijd drie publieke executies plaats. De Verenigde Naties veroordelen de Talibanregering voor de uitvoering van doodstraffen en lijfstraffen.
Persbureau AFP meldt dat Mohammad Ayaz Asad de zesde persoon was die in het openbaar werd geëxecuteerd. Hij was veroordeeld tot een "vergeldingsstraf" voor het doodschieten van een andere man. Een familielid van die man loste woensdag de schoten in een stadion in de oostelijke stad Gardez. Het kantoor van de gouverneur riep functionarissen en inwoners dinsdagavond via sociale media op "dit evenement bij te wonen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
3 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
4 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
18 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
20 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
1 dag geleden