Taliban executeren man in stadion met duizenden toeschouwers
KABUL (ANP/AFP) - De Taliban in Afghanistan hebben hun zesde publieke executie uitgevoerd sinds 2021, toen de groepering de controle over het land weer overnam. Een veroordeelde moordenaar werd met drie kogels doodgeschoten in een sportstadion gevuld met duizenden toeschouwers.
Publieke executies kwamen regelmatig voor toen de Taliban tussen 1996 en 2001 voor het eerst in Afghanistan aan de macht waren. Maar sinds de machtsovername in 2021 komen dergelijke straffen nog maar beperkt voor. Afgelopen februari vonden in slechts een week tijd drie publieke executies plaats. De Verenigde Naties veroordelen de Talibanregering voor de uitvoering van doodstraffen en lijfstraffen.
Persbureau AFP meldt dat Mohammad Ayaz Asad de zesde persoon was die in het openbaar werd geëxecuteerd. Hij was veroordeeld tot een "vergeldingsstraf" voor het doodschieten van een andere man. Een familielid van die man loste woensdag de schoten in een stadion in de oostelijke stad Gardez. Het kantoor van de gouverneur riep functionarissen en inwoners dinsdagavond via sociale media op "dit evenement bij te wonen".
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
6 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
12 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
17 uur geleden