Taliban executeren man in stadion met duizenden toeschouwers
KABUL (ANP/AFP) - De Taliban in Afghanistan hebben hun zesde publieke executie uitgevoerd sinds 2021, toen de groepering de controle over het land weer overnam. Een veroordeelde moordenaar werd met drie kogels doodgeschoten in een sportstadion gevuld met duizenden toeschouwers.
Publieke executies kwamen regelmatig voor toen de Taliban tussen 1996 en 2001 voor het eerst in Afghanistan aan de macht waren. Maar sinds de machtsovername in 2021 komen dergelijke straffen nog maar beperkt voor. Afgelopen februari vonden in slechts een week tijd drie publieke executies plaats. De Verenigde Naties veroordelen de Talibanregering voor de uitvoering van doodstraffen en lijfstraffen.
Persbureau AFP meldt dat Mohammad Ayaz Asad de zesde persoon was die in het openbaar werd geëxecuteerd. Hij was veroordeeld tot een "vergeldingsstraf" voor het doodschieten van een andere man. Een familielid van die man loste woensdag de schoten in een stadion in de oostelijke stad Gardez. Het kantoor van de gouverneur riep functionarissen en inwoners dinsdagavond via sociale media op "dit evenement bij te wonen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
12 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
13 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
13 uur geleden