Taliban bevestigen dat Amerikaanse burgers worden vastgehouden
KABUL (ANP/DPA) - De Afghaanse Taliban hebben bevestigd dat ze Amerikaanse staatsburgers vasthouden. Een woordvoerder zei dat de buitenlanders zijn aangehouden voor "overtredingen van Afghaanse wetgeving".
Het zou gaan om zeker twee opgesloten Amerikanen. De woordvoerder gaf aan dat met de VS wordt overlegd over de gevangenen. Hij specificeerde niet om wie het gaat en waar ze precies van zijn beschuldigd.
Een van de Amerikanen is vermoedelijk Ryan Corbett. Hij zit vast sinds augustus 2022. Zijn familie sloeg deze week alarm over zijn toestand na een "zeer verontrustend" telefoongesprek met de man.
Vastgehouden in Kabul
Echtgenote Anna Corbett verklaarde volgens CBS News dat Ryan onlangs hoge koorts had en er ook mentaal slecht aan toe is. Er zou hem worden voorgehouden "dat zijn land hem vergeten is".
De Corbetts woonden volgens Amerikaanse media jarenlang in Afghanistan, waar ze humanitaire projecten ondersteunden. Ze verlieten het land toen de Taliban daar in 2021 de macht grepen. Ryan Corbett keerde een jaar later terug en is toen opgepakt. Hij belandde naar verluidt in een kleine cel in hoofdstad Kabul. Het is onduidelijk hoeveel buitenlanders in totaal worden vastgehouden door de Taliban.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
26 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australiƫ, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
8 uur geleden