Taliban bevestigen dat Amerikaanse burgers worden vastgehouden
KABUL (ANP/DPA) - De Afghaanse Taliban hebben bevestigd dat ze Amerikaanse staatsburgers vasthouden. Een woordvoerder zei dat de buitenlanders zijn aangehouden voor "overtredingen van Afghaanse wetgeving".
Het zou gaan om zeker twee opgesloten Amerikanen. De woordvoerder gaf aan dat met de VS wordt overlegd over de gevangenen. Hij specificeerde niet om wie het gaat en waar ze precies van zijn beschuldigd.
Een van de Amerikanen is vermoedelijk Ryan Corbett. Hij zit vast sinds augustus 2022. Zijn familie sloeg deze week alarm over zijn toestand na een "zeer verontrustend" telefoongesprek met de man.
Vastgehouden in Kabul
Echtgenote Anna Corbett verklaarde volgens CBS News dat Ryan onlangs hoge koorts had en er ook mentaal slecht aan toe is. Er zou hem worden voorgehouden "dat zijn land hem vergeten is".
De Corbetts woonden volgens Amerikaanse media jarenlang in Afghanistan, waar ze humanitaire projecten ondersteunden. Ze verlieten het land toen de Taliban daar in 2021 de macht grepen. Ryan Corbett keerde een jaar later terug en is toen opgepakt. Hij belandde naar verluidt in een kleine cel in hoofdstad Kabul. Het is onduidelijk hoeveel buitenlanders in totaal worden vastgehouden door de Taliban.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
12 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
14 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
17 uur geleden