Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban bevestigen dat Amerikaanse burgers worden vastgehouden

Taliban bevestigen dat Amerikaanse burgers worden vastgehouden

KABUL (ANP/DPA) - De Afghaanse Taliban hebben bevestigd dat ze Amerikaanse staatsburgers vasthouden. Een woordvoerder zei dat de buitenlanders zijn aangehouden voor "overtredingen van Afghaanse wetgeving".

Het zou gaan om zeker twee opgesloten Amerikanen. De woordvoerder gaf aan dat met de VS wordt overlegd over de gevangenen. Hij specificeerde niet om wie het gaat en waar ze precies van zijn beschuldigd.

Een van de Amerikanen is vermoedelijk Ryan Corbett. Hij zit vast sinds augustus 2022. Zijn familie sloeg deze week alarm over zijn toestand na een "zeer verontrustend" telefoongesprek met de man.

Vastgehouden in Kabul

Echtgenote Anna Corbett verklaarde volgens CBS News dat Ryan onlangs hoge koorts had en er ook mentaal slecht aan toe is. Er zou hem worden voorgehouden "dat zijn land hem vergeten is".

De Corbetts woonden volgens Amerikaanse media jarenlang in Afghanistan, waar ze humanitaire projecten ondersteunden. Ze verlieten het land toen de Taliban daar in 2021 de macht grepen. Ryan Corbett keerde een jaar later terug en is toen opgepakt. Hij belandde naar verluidt in een kleine cel in hoofdstad Kabul. Het is onduidelijk hoeveel buitenlanders in totaal worden vastgehouden door de Taliban.

Meer uit Buitenland

Dode en meerdere gewonden na 'harde knal' onder brug in Duitsland

VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.

2 minuten geleden
Parlement Iran: Straat van Hormuz sluit bij aanhouden VS-blokkade

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.

47 minuten geleden
UNICEF: Israël doodde twee watertruckchauffeurs in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.

47 minuten geleden
Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

6 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

6 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

6 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

8 uur geleden