Taliban bevestigen dat Amerikaanse burgers worden vastgehouden
KABUL (ANP/DPA) - De Afghaanse Taliban hebben bevestigd dat ze Amerikaanse staatsburgers vasthouden. Een woordvoerder zei dat de buitenlanders zijn aangehouden voor "overtredingen van Afghaanse wetgeving".
Het zou gaan om zeker twee opgesloten Amerikanen. De woordvoerder gaf aan dat met de VS wordt overlegd over de gevangenen. Hij specificeerde niet om wie het gaat en waar ze precies van zijn beschuldigd.
Een van de Amerikanen is vermoedelijk Ryan Corbett. Hij zit vast sinds augustus 2022. Zijn familie sloeg deze week alarm over zijn toestand na een "zeer verontrustend" telefoongesprek met de man.
Vastgehouden in Kabul
Echtgenote Anna Corbett verklaarde volgens CBS News dat Ryan onlangs hoge koorts had en er ook mentaal slecht aan toe is. Er zou hem worden voorgehouden "dat zijn land hem vergeten is".
De Corbetts woonden volgens Amerikaanse media jarenlang in Afghanistan, waar ze humanitaire projecten ondersteunden. Ze verlieten het land toen de Taliban daar in 2021 de macht grepen. Ryan Corbett keerde een jaar later terug en is toen opgepakt. Hij belandde naar verluidt in een kleine cel in hoofdstad Kabul. Het is onduidelijk hoeveel buitenlanders in totaal worden vastgehouden door de Taliban.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
7 uur geleden