Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban bevestigen dat Amerikaanse burgers worden vastgehouden

Taliban bevestigen dat Amerikaanse burgers worden vastgehouden

KABUL (ANP/DPA) - De Afghaanse Taliban hebben bevestigd dat ze Amerikaanse staatsburgers vasthouden. Een woordvoerder zei dat de buitenlanders zijn aangehouden voor "overtredingen van Afghaanse wetgeving".

Het zou gaan om zeker twee opgesloten Amerikanen. De woordvoerder gaf aan dat met de VS wordt overlegd over de gevangenen. Hij specificeerde niet om wie het gaat en waar ze precies van zijn beschuldigd.

Een van de Amerikanen is vermoedelijk Ryan Corbett. Hij zit vast sinds augustus 2022. Zijn familie sloeg deze week alarm over zijn toestand na een "zeer verontrustend" telefoongesprek met de man.

Vastgehouden in Kabul

Echtgenote Anna Corbett verklaarde volgens CBS News dat Ryan onlangs hoge koorts had en er ook mentaal slecht aan toe is. Er zou hem worden voorgehouden "dat zijn land hem vergeten is".

De Corbetts woonden volgens Amerikaanse media jarenlang in Afghanistan, waar ze humanitaire projecten ondersteunden. Ze verlieten het land toen de Taliban daar in 2021 de macht grepen. Ryan Corbett keerde een jaar later terug en is toen opgepakt. Hij belandde naar verluidt in een kleine cel in hoofdstad Kabul. Het is onduidelijk hoeveel buitenlanders in totaal worden vastgehouden door de Taliban.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse oppositieleider heeft twijfels over amnestiewet

MADRID/CARACAS (ANP/AFP) - De uit Venezuela gevluchte oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft gewaarschuwd dat er "geen duurzame verzoening komt zonder geheugen en verantwoordelijkheid". Hij reageerde zo met bedenkingen op een donderdag in Caracas aangenomen algemene amnestiewet, waarmee mogelijk veel politieke gevangenen vrij kunnen komen. "Een legitieme amnestie" moet gepaard gaan met "waarheidsvinding, erkenning en genoegdoening".

25 minuten geleden
Tienduizenden moslims bij vrijdaggebed Al-Aqsamoskee

JERUZALEM (ANP/DPA) - Zo'n 80.000 moslims zijn bij de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem geweest voor het eerste vrijdaggebed van de ramadan. Dat schat de Jordaanse stichting Waqf, die het dagelijks bestuur van het gebedshuis voert.

59 minuten geleden
Iran: VS eisen niet dat Iran verrijken uranium volledig stopt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.

1 uur geleden
Duitse minister oppert samenwerking Europese inlichtingendiensten

KRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.

1 uur geleden
Spanje wil dat EU sancties stopt tegen leider Venezuela Rodríguez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.

1 uur geleden
EU-lidstaten nog niet eens over 20e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Hoogste toren basiliek Sagrada Familia af, maar bouw gaat door

BARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.

2 uur geleden