Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban akkoord met hervatting vaccinaties tegen polio

Taliban akkoord met hervatting vaccinaties tegen polio

ISLAMABAD (ANP/DPA) - De Taliban, de nieuwe machthebbers in Afghanistan, hebben volgens de Verenigde Naties ingestemd met de hervatting van de vaccinatiecampagne tegen polio. De campagne start 9 november in heel het land. Het is voor het eerst in meer dan drie jaar tijd dat wordt geprobeerd alle kinderen in te enten. De jonge doelgroep omvat ook 3,3 miljoen kinderen die bij de eerdere pogingen niet konden worden bereikt, vooral door toedoen van Talibanstrijders.

De gezant van de Wereldvoedselorganisatie in Afghanistan, Luo Dapeng, heeft het besluit van de Taliban "een buitengewoon belangrijke stap in de goede richting" genoemd.

De campagne tegen polio werd eerder in gebieden die de Talibanstrijders beheersten, tegengewerkt. Er zijn ook doden gevallen onder de medewerkers die kinderen wilden inenten. De Taliban beschuldigden hulpverleners ervan informatie voor de vijand te verzamelen. Sinds half augustus hebben de Taliban echter vrijwel heel het land in handen. De buitenlandse troepen die de pro-Westerse regering in Kabul in het zadel hielpen houden, zijn in de afgelopen jaren afgehaakt. De laatste Amerikaanse troepen vertrokken eind augustus van de luchthaven van de hoofdstad Kabul.

Afghanistan en Pakistan zijn de enige landen waar polio nog veel voorkomt.

Meer uit Buitenland

Lichaam negende slachtoffer lawine Californië geborgen

CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.

1 uur geleden
Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

5 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

6 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

15 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

20 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

21 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

22 uur geleden