Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban akkoord met hervatting vaccinaties tegen polio

Taliban akkoord met hervatting vaccinaties tegen polio

ISLAMABAD (ANP/DPA) - De Taliban, de nieuwe machthebbers in Afghanistan, hebben volgens de Verenigde Naties ingestemd met de hervatting van de vaccinatiecampagne tegen polio. De campagne start 9 november in heel het land. Het is voor het eerst in meer dan drie jaar tijd dat wordt geprobeerd alle kinderen in te enten. De jonge doelgroep omvat ook 3,3 miljoen kinderen die bij de eerdere pogingen niet konden worden bereikt, vooral door toedoen van Talibanstrijders.

De gezant van de Wereldvoedselorganisatie in Afghanistan, Luo Dapeng, heeft het besluit van de Taliban "een buitengewoon belangrijke stap in de goede richting" genoemd.

De campagne tegen polio werd eerder in gebieden die de Talibanstrijders beheersten, tegengewerkt. Er zijn ook doden gevallen onder de medewerkers die kinderen wilden inenten. De Taliban beschuldigden hulpverleners ervan informatie voor de vijand te verzamelen. Sinds half augustus hebben de Taliban echter vrijwel heel het land in handen. De buitenlandse troepen die de pro-Westerse regering in Kabul in het zadel hielpen houden, zijn in de afgelopen jaren afgehaakt. De laatste Amerikaanse troepen vertrokken eind augustus van de luchthaven van de hoofdstad Kabul.

Afghanistan en Pakistan zijn de enige landen waar polio nog veel voorkomt.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

18 minuten geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

22 minuten geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

1 uur geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

1 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

2 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

2 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

3 uur geleden