Taliban: Afghaanse meisjes snel weer naar middelbare school
KABUL (ANP/AFP) - Meisjes in Afghanistan zullen zo snel als mogelijk is weer naar de middelbare school mogen, melden de Taliban. De extremistische groepering maakte vorige week bekend dat jongens en mannelijke onderwijzers terug mogen keren naar het voortgezet onderwijs, maar zei toen niks over de terugkeer van meisjes of het vrouwelijk personeel.
De Taliban melden dat het plan voor meisjes momenteel wordt uitgewerkt. Hoewel ze zeggen dat meisjes zo snel mogelijk weer naar de middelbare school mogen, is er geen tijdspad bekendgemaakt. Er moet eerst een "veilige leeromgeving" mogelijk worden gemaakt, aldus een woordvoerder. Wat dat inhoudt, is niet duidelijk.
Vrouwen en meisjes werden zwaar onderdrukt toen de Taliban van 1996 tot 2001 in Afghanistan aan de macht waren. Zo mochten ze bijvoorbeeld niet naar school. Nu is hen een minder streng regime beloofd dat in lijn is met de wijze waarop de Taliban de islam interpreteren.
Inclusieve regering
De uitspraken over het meisjesonderwijs volgen op de bekendmaking van de nieuwste leden van de interim-regering. Ook de laatst overgebleven regeringsfuncties gaan naar mannen. Een woordvoerder meldt dat de regering in de loop van de tijd ook uit vrouwen en minderheden zal bestaan. Veel landen hebben bij de Taliban aangedrongen op een inclusieve regering.
De Taliban wisten halverwege augustus na bijna twintig jaar weer in Afghanistan aan de macht te komen. Dat gebeurde op het moment dat de Verenigde Staten en andere NAVO-landen hun militairen terugtrokken of al hadden teruggetrokken. Zij werden verrast door de snelle opmars van de extremisten, waardoor op het laatste moment chaotische evacuaties plaatsvonden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
8 minuten geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
10 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
12 uur geleden