Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban: Afghaanse meisjes snel weer naar middelbare school

Taliban: Afghaanse meisjes snel weer naar middelbare school

KABUL (ANP/AFP) - Meisjes in Afghanistan zullen zo snel als mogelijk is weer naar de middelbare school mogen, melden de Taliban. De extremistische groepering maakte vorige week bekend dat jongens en mannelijke onderwijzers terug mogen keren naar het voortgezet onderwijs, maar zei toen niks over de terugkeer van meisjes of het vrouwelijk personeel.

De Taliban melden dat het plan voor meisjes momenteel wordt uitgewerkt. Hoewel ze zeggen dat meisjes zo snel mogelijk weer naar de middelbare school mogen, is er geen tijdspad bekendgemaakt. Er moet eerst een "veilige leeromgeving" mogelijk worden gemaakt, aldus een woordvoerder. Wat dat inhoudt, is niet duidelijk.

Vrouwen en meisjes werden zwaar onderdrukt toen de Taliban van 1996 tot 2001 in Afghanistan aan de macht waren. Zo mochten ze bijvoorbeeld niet naar school. Nu is hen een minder streng regime beloofd dat in lijn is met de wijze waarop de Taliban de islam interpreteren.

Inclusieve regering

De uitspraken over het meisjesonderwijs volgen op de bekendmaking van de nieuwste leden van de interim-regering. Ook de laatst overgebleven regeringsfuncties gaan naar mannen. Een woordvoerder meldt dat de regering in de loop van de tijd ook uit vrouwen en minderheden zal bestaan. Veel landen hebben bij de Taliban aangedrongen op een inclusieve regering.

De Taliban wisten halverwege augustus na bijna twintig jaar weer in Afghanistan aan de macht te komen. Dat gebeurde op het moment dat de Verenigde Staten en andere NAVO-landen hun militairen terugtrokken of al hadden teruggetrokken. Zij werden verrast door de snelle opmars van de extremisten, waardoor op het laatste moment chaotische evacuaties plaatsvonden.

Meer uit Buitenland

Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

55 minuten geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

2 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

2 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

5 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

6 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

7 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

8 uur geleden