Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban: Afghaanse meisjes snel weer naar middelbare school

Taliban: Afghaanse meisjes snel weer naar middelbare school

KABUL (ANP/AFP) - Meisjes in Afghanistan zullen zo snel als mogelijk is weer naar de middelbare school mogen, melden de Taliban. De extremistische groepering maakte vorige week bekend dat jongens en mannelijke onderwijzers terug mogen keren naar het voortgezet onderwijs, maar zei toen niks over de terugkeer van meisjes of het vrouwelijk personeel.

De Taliban melden dat het plan voor meisjes momenteel wordt uitgewerkt. Hoewel ze zeggen dat meisjes zo snel mogelijk weer naar de middelbare school mogen, is er geen tijdspad bekendgemaakt. Er moet eerst een "veilige leeromgeving" mogelijk worden gemaakt, aldus een woordvoerder. Wat dat inhoudt, is niet duidelijk.

Vrouwen en meisjes werden zwaar onderdrukt toen de Taliban van 1996 tot 2001 in Afghanistan aan de macht waren. Zo mochten ze bijvoorbeeld niet naar school. Nu is hen een minder streng regime beloofd dat in lijn is met de wijze waarop de Taliban de islam interpreteren.

Inclusieve regering

De uitspraken over het meisjesonderwijs volgen op de bekendmaking van de nieuwste leden van de interim-regering. Ook de laatst overgebleven regeringsfuncties gaan naar mannen. Een woordvoerder meldt dat de regering in de loop van de tijd ook uit vrouwen en minderheden zal bestaan. Veel landen hebben bij de Taliban aangedrongen op een inclusieve regering.

De Taliban wisten halverwege augustus na bijna twintig jaar weer in Afghanistan aan de macht te komen. Dat gebeurde op het moment dat de Verenigde Staten en andere NAVO-landen hun militairen terugtrokken of al hadden teruggetrokken. Zij werden verrast door de snelle opmars van de extremisten, waardoor op het laatste moment chaotische evacuaties plaatsvonden.

Meer uit Buitenland

Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

11 minuten geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

2 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

8 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

9 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

9 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

11 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

14 uur geleden