'Taliban aanvaarden meerderheidsregering'
KABUL/DOHA (ANP) - De Taliban zullen volgens een van hun leiders een regeringsstelsel aanvaarden waar een meerderheid van de Afghaanse bevolking voor is. Dit zei de politieke leider van de extremistische beweging Taliban, Sher Mohammad Abbas Stanikzai, in een reactie op het akkoord tussen de VS en de beweging.
Dit akkoord moet na bijna 20 jaar strijd de weg openen naar een wapenstilstand, terugtrekking van buitenlandse troepen uit het land en vredesonderhandelingen tussen alle betrokken partijen.
De Taliban willen een streng islamitische staat of emiraat. Ze voerden een schrikbewind van 1996 tot in 2001 toen het Talibanregime door de Amerikaanse invasie werd gestopt. Daarbij vielen ook andere Afghaanse bevolkingsgroepen de Taliban-overheersers aan. De Taliban worden gedomineerd door soennitische extremisten van de Pathaanse bevolkingsgroep. Die vormt naar schatting bijna de helft van de bevolking van 37 miljoen mensen. Andere groepen zijn onder meer etnische Tadzjieken, Oezbeken en de sjiïtische Hazara's.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.
3 uur geledenKATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.
4 uur geledenCEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.
4 uur geledenTANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
5 uur geleden