'Taliban aanvaarden meerderheidsregering'
KABUL/DOHA (ANP) - De Taliban zullen volgens een van hun leiders een regeringsstelsel aanvaarden waar een meerderheid van de Afghaanse bevolking voor is. Dit zei de politieke leider van de extremistische beweging Taliban, Sher Mohammad Abbas Stanikzai, in een reactie op het akkoord tussen de VS en de beweging.
Dit akkoord moet na bijna 20 jaar strijd de weg openen naar een wapenstilstand, terugtrekking van buitenlandse troepen uit het land en vredesonderhandelingen tussen alle betrokken partijen.
De Taliban willen een streng islamitische staat of emiraat. Ze voerden een schrikbewind van 1996 tot in 2001 toen het Talibanregime door de Amerikaanse invasie werd gestopt. Daarbij vielen ook andere Afghaanse bevolkingsgroepen de Taliban-overheersers aan. De Taliban worden gedomineerd door soennitische extremisten van de Pathaanse bevolkingsgroep. Die vormt naar schatting bijna de helft van de bevolking van 37 miljoen mensen. Andere groepen zijn onder meer etnische Tadzjieken, Oezbeken en de sjiïtische Hazara's.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft aangekondigd de Straat van Hormuz volledig te sluiten na recente Amerikaanse aanvallen op doelen in het zuiden van het land. Dit blijkt uit een door Iraanse staatsmedia verspreide verklaring.
1 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt aangeklaagd voor verkrachting, poging tot verkrachting, aanranding en seksuele intimidatie. Dat meldt de rechter in Nanterre.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft woensdagavond de hoogste toren van de Sagrada Família in Barcelona gezegend. Dat deed de kerkelijk leider tijdens een grote mis in de nog niet voltooide basiliek.
4 uur geledenBELFAST (ANP) - Opnieuw zoeken demonstranten in Noord-Ierland de confrontatie met de politie op. Dinsdag vernielden relschoppers daar ook al op verschillende plekken voertuigen en huizen, uit onvrede over het migratiebeleid en een steekincident in Belfast, een dag eerder. Het slachtoffer van die daad raakte een oog kwijt en raakte zwaargewond.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een wet getekend waarmee het mogelijk wordt critici die het land zijn ontvlucht te onteigenen. Dat schrijft The Moscow Times. De wet moet van kracht gaan per 1 september.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De miljardair en filantroop Bill Gates heeft tegenover een onderzoekscommissie verklaard geen kennis te hebben gehad van misdaden die de investeerder Jeffrey Epstein (1953-2019) pleegde. Ook zei hij dat hij niet is ingegaan op pogingen van Epstein vriendschappelijke relaties te onderhouden.
9 uur geleden