Talentklassen Formule 2 en Formule 3 volgen kalender Formule 1
LONDEN (ANP) - De Formule 2 en Formule 3 vormen dit seizoen gewoon het bijprogramma van de Formule 1. De twee talentklassen staan tijdens de eerste acht races in Europa geprogrammeerd tijdens de grands prix in de koningsklasse, waarvan de eerste op 5 juli is in Oostenrijk.
De rijders en medewerkers van de teams moeten dezelfde veiligheidsregels volgen die voor hun collega's in de Formule 1 gelden. "Het is jammer dat we geen publiek kunnen verwachten tijdens deze eerste serie races, maar we zijn niettemin heel blij dat we de fans weer wat vermaak kunnen brengen", aldus Bruno Michel, het hoofd van de F2 en F3.
In de Formule 3 is een zitje gereserveerd voor Richard Verschoor en Bent Viscaal in het team MP Motorsport. Ook de Duitse Sophia Flörsch heeft een stoeltje. Zij was eind 2018 even wereldnieuws na een horrorcrash in de Macau Grand Prix, die ze wonderwel overleefde. In de Formule 2 zijn vooralsnog geen Nederlandse coureurs met een zitje. Nyck de Vries, de kampioen van vorig jaar, heeft de overstap gemaakt naar de Formule E en het langeafstandsracen. Bekendste naam in de Formule 2 is Mick Schumacher, de zoon van zevenvoudig wereldkampioen Formule 1 Michael Schumacher.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
7 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
47 minuten geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
4 uur geleden