Talentklassen Formule 2 en Formule 3 volgen kalender Formule 1
LONDEN (ANP) - De Formule 2 en Formule 3 vormen dit seizoen gewoon het bijprogramma van de Formule 1. De twee talentklassen staan tijdens de eerste acht races in Europa geprogrammeerd tijdens de grands prix in de koningsklasse, waarvan de eerste op 5 juli is in Oostenrijk.
De rijders en medewerkers van de teams moeten dezelfde veiligheidsregels volgen die voor hun collega's in de Formule 1 gelden. "Het is jammer dat we geen publiek kunnen verwachten tijdens deze eerste serie races, maar we zijn niettemin heel blij dat we de fans weer wat vermaak kunnen brengen", aldus Bruno Michel, het hoofd van de F2 en F3.
In de Formule 3 is een zitje gereserveerd voor Richard Verschoor en Bent Viscaal in het team MP Motorsport. Ook de Duitse Sophia Flörsch heeft een stoeltje. Zij was eind 2018 even wereldnieuws na een horrorcrash in de Macau Grand Prix, die ze wonderwel overleefde. In de Formule 2 zijn vooralsnog geen Nederlandse coureurs met een zitje. Nyck de Vries, de kampioen van vorig jaar, heeft de overstap gemaakt naar de Formule E en het langeafstandsracen. Bekendste naam in de Formule 2 is Mick Schumacher, de zoon van zevenvoudig wereldkampioen Formule 1 Michael Schumacher.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Zijn achtste opeenvolgende wereldtitel sprint en 23e WK-goud in totaal betekent "heel veel" voor baanwielrenner Harrie Lavreysen. "Ik moet iedere keer weer in die focus zitten en het moet wel nog even gebeuren. Ik krijg het niet cadeau, er zit veel hard werk in. Dat ik er dan sta en het toch weer lukt, betekent heel veel", zei de 29-jarige Brabander bij de NOS.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-turnster Lieke Wevers en haar vriend, de Russische coach Anton Stolyar, zijn ontslagen bij de Spaanse turnbond. Dat melden onder meer het Spaanse persbureau EFE en de Spaanse krant Mundo Deportivo.
24 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de achtste keer op rij wereldkampioen sprint geworden. De vijfvoudig olympisch kampioen klopte de Australiër Leigh Hoffman in de finale in Shanghai in twee heats. Het opnieuw prolongeren van zijn sprinttitel was het hoofddoel voor Lavreysen tijdens deze WK. Eerder werd de 29-jarige Brabander al opnieuw wereldkampioen op de teamsprint (met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland) en keirin.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw is de WK baanwielrennen geëindigd met slechts één medaille. De drievoudig wereldkampioene van vorig jaar werd in de kwartfinales van de keirin uitgeschakeld en neemt daardoor alleen het zilver van de kilometer tijdrit mee naar huis. De 28-jarige Brabantse probeerde in haar heat buitenom in te halen, maar kwam er niet tussen en eindigde als laatste.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.
15 uur geleden