Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Talenten AZ verliezen in halve finale Youth League van Barcelona

Talenten AZ verliezen in halve finale Youth League van Barcelona

NYON (ANP) - De talenten van AZ zijn er niet in geslaagd voor de tweede keer de finale te bereiken van de Youth League. In het Zwitserse Nyon verloor het team onder 19 jaar van trainer Michael van Zijtveld van de leeftijdsgenoten van FC Barcelona met 1-0. De Spanjaarden nemen het in de finale op tegen Trabzonspor dat Salzburg met 2-1 versloeg.

AZ kwam vroeg in de eerste helft op achterstand. Barcelona kreeg een strafschop na een overtreding van Kasper Boogaard op Juan Hernández. De aanvaller benutte de strafschop zelf. Boogaard kreeg vlak voor de rust een grote kans op de gelijkmaker, maar zijn inzet van rechts voor het doel werd van de lijn gehaald.

De Alkmaarders kregen in het begin van de tweede helft kansen via Anthony Smits en een vrije trap van Julian Oerip, die naast ging. Doelman Áron Yaakobishvili van Barcelona redde op een inzet van Jasper Hartog. AZ zette druk, maar kwam niet meer tot de gelijkmaker.

Slotfase

Bij FC Barcelona kwam Shane Kluivert, een zoon van Patrick Kluivert, in de slotfase nog in het veld. De Spaanse club won de Youth League twee keer eerder, in 2014 en in 2018.

AZ won de Youth League in 2023 als eerste Nederlandse ploeg door in de finale Hajduk Split te verslaan. In de editie van dit seizoen versloeg de ploeg eerder Manchester United, Benfica en Real Madrid en Manchester City.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Spitse (35) verlengt bij Ajax tot zomer 2027

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.

4 uur geleden
Boca en Benfica in evenwicht op WK in duel met 3 rode kaarten

MIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.

5 uur geleden
Chelsea begint met zege op Los Angeles FC aan WK voor clubs

ATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).

15 uur geleden
Engeland breidt hoogste vrouwencompetitie uit naar veertien teams

LONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).

20 uur geleden
Voorwaardelijke celstraffen voor ophangen pop Vinícius Júnior

MADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.

20 uur geleden
Italiaanse media: Trainer Van Bommel in beeld bij Parma

PARMA (ANP) - Mark van Bommel is een kandidaat voor de functie van hoofdtrainer van Parma. Volgens Italiaanse media heeft hij al met de Italiaanse club gesproken. Parma zou ook Alberto Gilardino en Daniele De Rossi op een lijstje hebben gezet.

20 uur geleden
Salernitana wil onderzoek naar massale voedselvergiftiging

SALERNO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Salernitana heeft om een onderzoek gevraagd naar de ernstige voedselvergiftiging onder spelers en stafleden. Volgens sommige Italiaanse media is er sprake van opzet. "We willen graag de oorzaak weten", liet clubdirecteur Maurizio Milan weten in een verklaring.

22 uur geleden