Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Talentcoach Zijerveld vreest verloren wielergeneratie

Talentcoach Zijerveld vreest verloren wielergeneratie

AMSTELHOEK (ANP) - De jacht op wielertalent wordt bemoeilijkt door de coronamaatregelen. Het afgelopen jaar ontbraken wedstrijden voor nieuwelingen en junioren op de kalender, terwijl het maar de vraag is wanneer er dit jaar weer gekoerst wordt. Bij scouts, zoals talentcoach Peter Zijerveld van de wielerbond KNWU, ontstaat de vrees voor een verloren generatie.

Zijerveld (65) is al decennia een volger van wielerwedstrijden in alle categorieën. "Het is lastig nu, je ziet geen koersen, spreekt alleen met renners. Je probeert ze in samenwerking met de trainers door deze periode heen te trekken", vertelt hij over de huidige situatie. "Een aantal heeft motivatieproblemen. Ik ben bang dat we nu een generatie krijgen die misschien overgeslagen gaat worden. Zijn de opleidingsploegen straks nog bereid hun vizier op deze jongens te houden en ze de kans te bieden als laatbloeier in te stromen?"

Zijerveld vindt niet alleen medestanders tussen de talentjagers. Robbert de Groot, die de opleiding bij profploeg Jumbo-Visma leidt, deelt zijn zorgen niet per se. "Wel als je in je scouting gefocust bent op resultaten. Maar niet als er andere dingen zijn die je wilt zien of herkennen. We kunnen nog steeds volop trainen en testen en nodigen regelmatig talentvolle junioren uit om mee te gaan op trainingsstage", aldus De Groot. Resultaten zeggen de 49-jarige Alkmaarder niet zo veel. "We kijken veel breder: wat is de drive, hoe steekt een renner als persoon in elkaar? Het is zeker vervelend voor jonge renners dat er geen wedstrijden zijn. Maar aan de andere kant: als een jonge renner daardoor afhaakt, kun je je ook afvragen of hij gepassioneerd genoeg is."

Brede aanpak

Zijerveld ziet graag een brede aanpak. Niet een of twee talenten eruit pikken, maar zo veel mogelijk renners laten instromen. "En dan kijken wie er aan de uitdaging toe is om internationaal te mogen rijden, als dat weer kan. Je ziet meer de neiging om jongeren al vroeg een contract aan te bieden en in een opleidingstraject te zetten, daardoor komt er steeds minder ruimte voor laatbloeiers. Ik vind alleen testen ook te mager. Gezocht wordt naar renners met een groeipotentie, dat is een optelsom van factoren. Het ontbreken van koersen is een ramp voor veel jongens. Je gaat toch op sport omdat je competitie wil. Dat gaat nu knellen, om jongens daarop af te rekenen vind ik niet terecht."

"We zullen heel veel aandacht moeten hebben om de renners die nu meer dan een jaar aan wedstrijden mislopen perspectief te bieden", zegt de coach uit Amstelhoek. "Ik roep opleidingsploegen ook op om zich ook op die renners te focussen."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

9 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

10 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

10 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

11 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

11 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

12 uur geleden