Talent Vollering wint wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik
LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft opnieuw voor een Nederlandse overwinning gezorgd in de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik. De 24-jarige renster van SD Worx won de sprint van een kopgroep van vijf rensters voor haar landgenote Annemiek van Vleuten en de Italiaanse Elisa Longo Borghini.
Van de vijf tot nu toe verreden vrouwenedities van de Ardenner klassieker zijn er nu vier gewonnen door Nederlandse rensters. Anna van der Breggen won de eerste twee. Daarna was Van Vleuten de beste, vorig jaar gevolgd door de Britse Lizzie Deignan.
Wereldkampioene Van der Breggen offerde haar kansen in de finale op voor haar ploeggenote Vollering, die eerder dit jaar al tweede was in de Brabantse Pijl en in de Amstel Gold Race alleen Marianne Vos voor zich moest dulden. Van der Breggen finishte na al haar beulswerk als vijfde. Vos volgde op ruim een minuut als zesde.
La Redoute
Op de La Redoute, de vijfde van zeven hellingen, slaagden drie rensters erin weg te rijden uit de groep favorieten. De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman, ook van SD Worx, was de aanstichter. De Deense Cecilie Uttrup Ludwig en de Nederlandse Lucinda Brand sloten aan.
Maar voor de laatste helling van de dag, de gevreesde Côte le la Roche-aux-Faucons, sloten de achtervolgsters weer aan. Daar, op 15 kilometer voor de finish, nam Van der Breggen het kopwerk op zich. De tweevoudig winnares in Luik werd afgelost door Moolman. De opdracht was Vos kwijt te raken, maar de kopvrouw van Jumbo-Visma klampte aan. Tot ze 150 meter onder de top toch brak. Op de top gaf Vos 10 seconden toe op een groep van zes, met drie rensters van SD Worx: Van der Breggen, Moolman en Vollering. Longo Borghini, Van Vleuten en de Poolse Kasia Niewiadoma sloten aan.
Nog één keer keerde Vos vooraan terug. Een aanval van Van Vleuten, op ruim 10 kilometer voor de finish, kostte haar definitief een plaats voorin. Van der Breggen zette zich op kop en loodste Vollering, op papier de snelste in de sprint, naar Luik waar de jonge renster - al derde in haar debuutjaar 2019 in Luik - het karwei professioneel afrondde.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
12 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geleden