Talent Vollering wint wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik
LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft opnieuw voor een Nederlandse overwinning gezorgd in de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik. De 24-jarige renster van SD Worx won de sprint van een kopgroep van vijf rensters voor haar landgenote Annemiek van Vleuten en de Italiaanse Elisa Longo Borghini.
Van de vijf tot nu toe verreden vrouwenedities van de Ardenner klassieker zijn er nu vier gewonnen door Nederlandse rensters. Anna van der Breggen won de eerste twee. Daarna was Van Vleuten de beste, vorig jaar gevolgd door de Britse Lizzie Deignan.
Wereldkampioene Van der Breggen offerde haar kansen in de finale op voor haar ploeggenote Vollering, die eerder dit jaar al tweede was in de Brabantse Pijl en in de Amstel Gold Race alleen Marianne Vos voor zich moest dulden. Van der Breggen finishte na al haar beulswerk als vijfde. Vos volgde op ruim een minuut als zesde.
La Redoute
Op de La Redoute, de vijfde van zeven hellingen, slaagden drie rensters erin weg te rijden uit de groep favorieten. De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman, ook van SD Worx, was de aanstichter. De Deense Cecilie Uttrup Ludwig en de Nederlandse Lucinda Brand sloten aan.
Maar voor de laatste helling van de dag, de gevreesde Côte le la Roche-aux-Faucons, sloten de achtervolgsters weer aan. Daar, op 15 kilometer voor de finish, nam Van der Breggen het kopwerk op zich. De tweevoudig winnares in Luik werd afgelost door Moolman. De opdracht was Vos kwijt te raken, maar de kopvrouw van Jumbo-Visma klampte aan. Tot ze 150 meter onder de top toch brak. Op de top gaf Vos 10 seconden toe op een groep van zes, met drie rensters van SD Worx: Van der Breggen, Moolman en Vollering. Longo Borghini, Van Vleuten en de Poolse Kasia Niewiadoma sloten aan.
Nog één keer keerde Vos vooraan terug. Een aanval van Van Vleuten, op ruim 10 kilometer voor de finish, kostte haar definitief een plaats voorin. Van der Breggen zette zich op kop en loodste Vollering, op papier de snelste in de sprint, naar Luik waar de jonge renster - al derde in haar debuutjaar 2019 in Luik - het karwei professioneel afrondde.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
8 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
12 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
14 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden