Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Talent Vollering wint wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik

Talent Vollering wint wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft opnieuw voor een Nederlandse overwinning gezorgd in de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik. De 24-jarige renster van SD Worx won de sprint van een kopgroep van vijf rensters voor haar landgenote Annemiek van Vleuten en de Italiaanse Elisa Longo Borghini.

Van de vijf tot nu toe verreden vrouwenedities van de Ardenner klassieker zijn er nu vier gewonnen door Nederlandse rensters. Anna van der Breggen won de eerste twee. Daarna was Van Vleuten de beste, vorig jaar gevolgd door de Britse Lizzie Deignan.

Wereldkampioene Van der Breggen offerde haar kansen in de finale op voor haar ploeggenote Vollering, die eerder dit jaar al tweede was in de Brabantse Pijl en in de Amstel Gold Race alleen Marianne Vos voor zich moest dulden. Van der Breggen finishte na al haar beulswerk als vijfde. Vos volgde op ruim een minuut als zesde.

La Redoute

Op de La Redoute, de vijfde van zeven hellingen, slaagden drie rensters erin weg te rijden uit de groep favorieten. De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman, ook van SD Worx, was de aanstichter. De Deense Cecilie Uttrup Ludwig en de Nederlandse Lucinda Brand sloten aan.

Maar voor de laatste helling van de dag, de gevreesde Côte le la Roche-aux-Faucons, sloten de achtervolgsters weer aan. Daar, op 15 kilometer voor de finish, nam Van der Breggen het kopwerk op zich. De tweevoudig winnares in Luik werd afgelost door Moolman. De opdracht was Vos kwijt te raken, maar de kopvrouw van Jumbo-Visma klampte aan. Tot ze 150 meter onder de top toch brak. Op de top gaf Vos 10 seconden toe op een groep van zes, met drie rensters van SD Worx: Van der Breggen, Moolman en Vollering. Longo Borghini, Van Vleuten en de Poolse Kasia Niewiadoma sloten aan.

Nog één keer keerde Vos vooraan terug. Een aanval van Van Vleuten, op ruim 10 kilometer voor de finish, kostte haar definitief een plaats voorin. Van der Breggen zette zich op kop en loodste Vollering, op papier de snelste in de sprint, naar Luik waar de jonge renster - al derde in haar debuutjaar 2019 in Luik - het karwei professioneel afrondde.

Meer uit Sport

Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

5 uur geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

9 uur geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

10 uur geleden
Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

16 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

17 uur geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

20 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

20 uur geleden