Talent Laros rent in Nederlands record naar WK-finale 1500 meter
BOEDAPEST (ANP) - Niels Laros blijft verbazen op de WK atletiek in Boedapest. De pas 18-jarige atleet verraste zaterdag al door zijn serie te winnen van de 1500 meter, zondag kwam er een nieuwe surprise bij met een succesvol optreden in de halve finales. Laros eindigde als derde in zijn race in een Nederlands record van 3.32,74. Hij mag woensdag in de finale meelopen om de medailles.
Laros is het aanstormende talent op de middenafstand. De jonge Oosterhouter evenaarde deze zomer met een tijd van 3.32,89 het 22 jaar oude Nederlands record van Gert-Jan Liefers. Hij is ook de jongste deelnemer op de 1500 meter in Boedapest. In aanloop naar de WK won hij goud op de 1500 en 5000 meter op de EK onder 20 in Jeruzalem.
In de halve finale liep Laros bekeken mee, zuinig tegen de rand van de binnenbaan. Hij kon het hoge tempo makkelijk aan en ging vol mee in de eindsprint naar de finish. De Keniaan Yared Nuguse won de heat in 3.32,69.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.
17 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.
20 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.
23 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."
1 dag geleden