Talent Jones schiet Liverpool langs Everton
LIVERPOOL (ANP) - Voetballer Curtis Jones heeft Liverpool langs rivaal Everton geschoten in de derde ronde van de FA Cup. Het 18-jarige talent maakte in de derby het enige doelpunt. Hij krulde de bal in de 71e minuut perfect langs doelman Jordan Pickford.
Liverpool-coach Jürgen Klopp gaf veel jonge spelers een kans in het duel met Everton. Vaste waarden als de Nederlanders Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, doelman Alisson Becker en aanvaller Mohamed Salah waren buiten de selectie gelaten. De Nederlandse voetballer Ki-Jana Hoever bleef op de bank.
Het jonge team van Liverpool had het lang lastig tegen de ploeg van Carlo Ancelotti, die kansen via Yerry Mina en Dominic Calvert-Lewin in de eerste helft niet wist te benutten. Liverpool-doelman Adrián bracht ook enkele keren goed redding.
Jones maakte zijn eerste doelpunt op het hoogste niveau en kon zijn geluk niet op. "Voor mij is het al geweldig dat ik iedere dag deel uitmaak van dit team en kan leren van deze spelers", zei hij. "Er zijn spelers van wereldklasse in dit team, maar ik denk dat ik op het veld ook heb laten zien wat ik kan."
Klopp prees de veelal jonge spelers in zijn ploeg. "Ze hebben moedig gespeeld. Ik heb ongelofelijke individuele prestaties gezien van de jonge jongens en ook van de volwassenen. Een sensationele wedstrijd en een sensationeel doelpunt van een jongen uit Liverpool."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
20 uur geleden