Talent Arensman plant wielerloopbaan zorgvuldig
BEESD (ANP) - Zijn optreden in de Ronde van Spanje was voor de buitenwacht een verrassing. Thymen Arensman, vrijdag 21 geworden, viel aan waar het kon en bereikte twee top 10-plaatsen, een keer werd hij zelfs derde. Voor de wielrenner uit Beesd was het een volgende stap in een nauwkeurig geplande loopbaan. Het liefst blijft Arensman nog even in de luwte. "Maar eventuele druk van buitenaf zal mijn plan niet veranderen."
Arensman was vrijdag ook getuige van de virtuele teampresentatie waarin zijn ploeg Sunweb werd omgedoopt in Team DSM. De "verdere ontwikkeling van jonge klassementsrenners" werd door hoofdcoach Rudi Kemna als een van de doelen voor volgend jaar genoemd. Arensman is zo'n renner. Hij maakt sinds juli deel uit van de ploeg in een door corona gehinderd wielerjaar. Met de drie kort op elkaar volgende grote rondes kreeg hij de kans zich in de Vuelta te ontwikkelen. "Ik ging er met een open 'mindset' naartoe. Wilde zo veel mogelijk leren van oudere renners en sterker worden."
Onzeker was hij niet. "Ik wist wat ik kan, op trainingen had ik goede waarden laten zien. Nu heeft het grote publiek dat ook gezien. Dat is mooi, maar er verandert niets. Ik wil stapje voor stapje beter worden." Voor insiders was het optreden van Arensman geen grote verrassing. In 2018 werd hij tweede in de Tour de l'Avenir, zeg maar de (korte) Tour de France voor beloften. Op de hoogste trede van het podium stond Tadej Pogacar, de Sloveen die dit jaar de Ronde van Frankrijk won. Maar Arensman hield bijvoorbeeld de dit jaar doorgebroken Rus Aleksandr Vlasov en de Portugees João Almeida, dit jaar drager van de roze trui in de Giro, achter zich.
Veelbelovend
"Het was een beetje hetzelfde verhaal als dit jaar bij Sunweb." Ook bij SEG, zijn opleidingsploeg, waren zijn trainingswaarden veelbelovend. "De Tour de l'Avenir was de bevestiging op beloftenniveau, een flinke stap. Dat was de Vuelta op het hoogste niveau. Waarbij nu ook moet blijken hoe het rijden van een grote ronde je verder helpt in je ontwikkeling. Dat heb ik ook gehoord van teamgenoten en hoop ik nu te ervaren."
Hij is voorzichtig alweer begonnen met trainen voor komend seizoen. Vanwege de coronapandemie is het voorlopig onbekend waar hij zijn seizoen zal beginnen. Het veldrijden - Arensman was nationaal kampioen bij de nieuwelingen en de junioren - laat hij even zitten. "Het wegseizoen eindigde voor mij pas in november. Het komt nu niet uit."
Zoals ook zijn studie geschiedenis in Utrecht even niet past in zijn drang ver te komen als wielrenner. "Ik deed eigenlijk twee topsporten naast elkaar. Dat werd te veel. Maar ik heb twee studiejaren achter de rug en mijn propedeuse gehaald. Als het niet lukt kan ik altijd terug."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden