Talent Arensman plant wielerloopbaan zorgvuldig
BEESD (ANP) - Zijn optreden in de Ronde van Spanje was voor de buitenwacht een verrassing. Thymen Arensman, vrijdag 21 geworden, viel aan waar het kon en bereikte twee top 10-plaatsen, een keer werd hij zelfs derde. Voor de wielrenner uit Beesd was het een volgende stap in een nauwkeurig geplande loopbaan. Het liefst blijft Arensman nog even in de luwte. "Maar eventuele druk van buitenaf zal mijn plan niet veranderen."
Arensman was vrijdag ook getuige van de virtuele teampresentatie waarin zijn ploeg Sunweb werd omgedoopt in Team DSM. De "verdere ontwikkeling van jonge klassementsrenners" werd door hoofdcoach Rudi Kemna als een van de doelen voor volgend jaar genoemd. Arensman is zo'n renner. Hij maakt sinds juli deel uit van de ploeg in een door corona gehinderd wielerjaar. Met de drie kort op elkaar volgende grote rondes kreeg hij de kans zich in de Vuelta te ontwikkelen. "Ik ging er met een open 'mindset' naartoe. Wilde zo veel mogelijk leren van oudere renners en sterker worden."
Onzeker was hij niet. "Ik wist wat ik kan, op trainingen had ik goede waarden laten zien. Nu heeft het grote publiek dat ook gezien. Dat is mooi, maar er verandert niets. Ik wil stapje voor stapje beter worden." Voor insiders was het optreden van Arensman geen grote verrassing. In 2018 werd hij tweede in de Tour de l'Avenir, zeg maar de (korte) Tour de France voor beloften. Op de hoogste trede van het podium stond Tadej Pogacar, de Sloveen die dit jaar de Ronde van Frankrijk won. Maar Arensman hield bijvoorbeeld de dit jaar doorgebroken Rus Aleksandr Vlasov en de Portugees João Almeida, dit jaar drager van de roze trui in de Giro, achter zich.
Veelbelovend
"Het was een beetje hetzelfde verhaal als dit jaar bij Sunweb." Ook bij SEG, zijn opleidingsploeg, waren zijn trainingswaarden veelbelovend. "De Tour de l'Avenir was de bevestiging op beloftenniveau, een flinke stap. Dat was de Vuelta op het hoogste niveau. Waarbij nu ook moet blijken hoe het rijden van een grote ronde je verder helpt in je ontwikkeling. Dat heb ik ook gehoord van teamgenoten en hoop ik nu te ervaren."
Hij is voorzichtig alweer begonnen met trainen voor komend seizoen. Vanwege de coronapandemie is het voorlopig onbekend waar hij zijn seizoen zal beginnen. Het veldrijden - Arensman was nationaal kampioen bij de nieuwelingen en de junioren - laat hij even zitten. "Het wegseizoen eindigde voor mij pas in november. Het komt nu niet uit."
Zoals ook zijn studie geschiedenis in Utrecht even niet past in zijn drang ver te komen als wielrenner. "Ik deed eigenlijk twee topsporten naast elkaar. Dat werd te veel. Maar ik heb twee studiejaren achter de rug en mijn propedeuse gehaald. Als het niet lukt kan ik altijd terug."
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
14 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
1 dag geleden