Talent Arensman plant wielerloopbaan zorgvuldig
BEESD (ANP) - Zijn optreden in de Ronde van Spanje was voor de buitenwacht een verrassing. Thymen Arensman, vrijdag 21 geworden, viel aan waar het kon en bereikte twee top 10-plaatsen, een keer werd hij zelfs derde. Voor de wielrenner uit Beesd was het een volgende stap in een nauwkeurig geplande loopbaan. Het liefst blijft Arensman nog even in de luwte. "Maar eventuele druk van buitenaf zal mijn plan niet veranderen."
Arensman was vrijdag ook getuige van de virtuele teampresentatie waarin zijn ploeg Sunweb werd omgedoopt in Team DSM. De "verdere ontwikkeling van jonge klassementsrenners" werd door hoofdcoach Rudi Kemna als een van de doelen voor volgend jaar genoemd. Arensman is zo'n renner. Hij maakt sinds juli deel uit van de ploeg in een door corona gehinderd wielerjaar. Met de drie kort op elkaar volgende grote rondes kreeg hij de kans zich in de Vuelta te ontwikkelen. "Ik ging er met een open 'mindset' naartoe. Wilde zo veel mogelijk leren van oudere renners en sterker worden."
Onzeker was hij niet. "Ik wist wat ik kan, op trainingen had ik goede waarden laten zien. Nu heeft het grote publiek dat ook gezien. Dat is mooi, maar er verandert niets. Ik wil stapje voor stapje beter worden." Voor insiders was het optreden van Arensman geen grote verrassing. In 2018 werd hij tweede in de Tour de l'Avenir, zeg maar de (korte) Tour de France voor beloften. Op de hoogste trede van het podium stond Tadej Pogacar, de Sloveen die dit jaar de Ronde van Frankrijk won. Maar Arensman hield bijvoorbeeld de dit jaar doorgebroken Rus Aleksandr Vlasov en de Portugees João Almeida, dit jaar drager van de roze trui in de Giro, achter zich.
Veelbelovend
"Het was een beetje hetzelfde verhaal als dit jaar bij Sunweb." Ook bij SEG, zijn opleidingsploeg, waren zijn trainingswaarden veelbelovend. "De Tour de l'Avenir was de bevestiging op beloftenniveau, een flinke stap. Dat was de Vuelta op het hoogste niveau. Waarbij nu ook moet blijken hoe het rijden van een grote ronde je verder helpt in je ontwikkeling. Dat heb ik ook gehoord van teamgenoten en hoop ik nu te ervaren."
Hij is voorzichtig alweer begonnen met trainen voor komend seizoen. Vanwege de coronapandemie is het voorlopig onbekend waar hij zijn seizoen zal beginnen. Het veldrijden - Arensman was nationaal kampioen bij de nieuwelingen en de junioren - laat hij even zitten. "Het wegseizoen eindigde voor mij pas in november. Het komt nu niet uit."
Zoals ook zijn studie geschiedenis in Utrecht even niet past in zijn drang ver te komen als wielrenner. "Ik deed eigenlijk twee topsporten naast elkaar. Dat werd te veel. Maar ik heb twee studiejaren achter de rug en mijn propedeuse gehaald. Als het niet lukt kan ik altijd terug."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
15 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.
2 uur geleden