Tal van belangen op het spel bij crisisoverleg Europees voetbal
ZEIST (ANP) - In het vrijwel verlaten bondskantoor in Zeist voert een kleine groep KNVB-medewerkers dinsdag via een videoverbinding een gesprek dat grote impact gaat hebben op de voetbalwereld. De UEFA vergadert dan met alle betrokken partijen over hoe het verder moet, nu het coronavirus ook het voetbal in Europa volledig tot stilstand heeft gebracht. De KNVB, die secretaris-generaal Gijs de Jong het woord laat voeren, wil vooraf niets kwijt over hoe de Nederlandse bond het mega-gesprek in gaat.
"Het wordt een enorme conferencecall", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Het is een uitdaging om dat allemaal in goede banen te leiden, maar dat zal de UEFA wel lukken. Als KNVB zijn we een belangrijke deelnemer aan dat gesprek, want wij hebben komende zomer op het EK vier wedstrijden in ons land. Of 'hadden', dat moet blijken."
Het EK is één van de onderwerpen op de agenda. Nu vrijwel alle nationale competities voor onbepaalde tijd stil liggen, lijkt het bijna onmogelijk om komende zomer (12 juni - 12 juli) een EK te houden, verspreid over heel Europa. De speelkalender is normaal al vol en door de wekenlange onderbreking komen alle competities in tijdnood, ook de Champions League en Europa League. Diverse opties kwamen de afgelopen dagen voorbij. Italië, het land dat het zwaarste is getroffen door het coronavirus, kondigde aan om uitstel van het EK te gaan vragen.
Winter
Maar waar moet het toernooi naartoe? Naar de winter, net als het WK van 2022? Of naar de zomer van volgend jaar? Maar dan staan de finaleronde van de Nations League en de eerste editie van het uitgebreide WK voor clubs al op het programma.
Normaal gesproken komen de 55 voetbalbonden die zijn aangesloten bij de UEFA ergens in Europa bij elkaar voor vergaderingen. Vanwege het coronavirus gebeurt het crisisoverleg nu via een conference call met videoverbinding. Alle deelnemers ontvingen een code waarmee ze kunnen inloggen. UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin leidt de vergadering, die naar verluidt om 13.00 uur begint, vanuit het hoofdkwartier in Nyon.
Niet alleen de 55 bonden praten mee, ook de bestuursleden van de ECA (de vereniging waarbij ruim 230 Europese clubs zijn aangesloten), het bestuur van European Leagues (die de belangen van 27 nationale competities waaronder de eredivisie behartigt) en een vertegenwoordiger van de internationale spelersvakbond FIFPro zijn uitgenodigd. Michael van Praag, die vorig jaar stopte als KNVB-voorzitter maar nog wel in het bestuur van de UEFA zit, mag ook inbellen. Niemand durft te voorspellen hoe het ingewikkelde overleg, waarin iedereen zo z'n eigen belangen heeft, gaat aflopen.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
1 minuut geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
13 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
6 uur geleden