Takagi blijft Groenewoud en Beune in Polen voor op 1500 meter
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Polen zilver gepakt op de 1500 meter. De 24-jarige Friezin moest met 1.57,70 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse won voor de vierde keer op rij de wereldbekerwedstrijd op 1500 meter met 1.56,63. Joy Beune schaatste naar het brons.
Groenewoud was in haar rit tegen de Amerikaanse Mia Kilburg-Manganello net iets sneller dan Joy Beune in de rit ervoor. Beune had met 1.58, 21 als eerste schaatsster onder de 2 minuten gereden. Groenewoud was met een betere slotronde net iets sneller. Lang kon niemand daarna aan die tijden tippen. In de slotrit was Takagi met vooral een betere laatste ronde ruim sneller.
Voor Beune was er uiteindelijk voor het eerst dit seizoen een podiumplaats op een individuele afstand. Ze was eerder dit seizoen al vijfde en vierde geworden op de 1500 meter. Vrijdag eindigde ze ook als vierde op de 3000 meter.
Elisa Dul won in de eerste rit van de Italiaanse Francesca Lollobrigida en kwam tot 2.00,41. Daarmee werd ze uiteindelijk elfde. Esther Kiel verloor van de Zwitserse Kaitlyn McGregor en moest genoegen nemen met een tijd van 2.03,76. Ze werd twintigste en laatste.
Melissa Wijfje had eerder op de dag de B-groep gewonnen. Ze deed dat in een tijd van 2.01,38.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden