Takagi blijft Groenewoud en Beune in Polen voor op 1500 meter
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Polen zilver gepakt op de 1500 meter. De 24-jarige Friezin moest met 1.57,70 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse won voor de vierde keer op rij de wereldbekerwedstrijd op 1500 meter met 1.56,63. Joy Beune schaatste naar het brons.
Groenewoud was in haar rit tegen de Amerikaanse Mia Kilburg-Manganello net iets sneller dan Joy Beune in de rit ervoor. Beune had met 1.58, 21 als eerste schaatsster onder de 2 minuten gereden. Groenewoud was met een betere slotronde net iets sneller. Lang kon niemand daarna aan die tijden tippen. In de slotrit was Takagi met vooral een betere laatste ronde ruim sneller.
Voor Beune was er uiteindelijk voor het eerst dit seizoen een podiumplaats op een individuele afstand. Ze was eerder dit seizoen al vijfde en vierde geworden op de 1500 meter. Vrijdag eindigde ze ook als vierde op de 3000 meter.
Elisa Dul won in de eerste rit van de Italiaanse Francesca Lollobrigida en kwam tot 2.00,41. Daarmee werd ze uiteindelijk elfde. Esther Kiel verloor van de Zwitserse Kaitlyn McGregor en moest genoegen nemen met een tijd van 2.03,76. Ze werd twintigste en laatste.
Melissa Wijfje had eerder op de dag de B-groep gewonnen. Ze deed dat in een tijd van 2.01,38.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
2 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
5 uur geleden