Taiwanese toezichthouder blokkeert grote deal Uber
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Uber Technologies mag de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van maaltijdbezorgbedrijf Delivery Hero niet overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Uber is niet alleen een taxi-app, maar is met Uber Eats ook een grote speler in het bestellen van maaltijden.
"De belangrijkste concurrent voor Uber Eats is Foodpanda", heeft Chen Chih-min, vicevoorzitter van de Taiwanese toezichthouder gezegd op een persbijeenkomst in de hoofdstad Taipei. Hij merkte op dat hun gecombineerde marktaandeel meer dan 90 procent zou bedragen. De geplande fusie op het eiland zou volgens hem daarom tot meer nadelen leiden dan dat er economische voordelen aan verbonden zijn.
Wanneer in een bepaalde markt nauwelijks concurrentie overblijft, kan dat nadelig uitpakken voor de consument. Dan zijn er voor een grote speler in die markt immers amper belemmeringen om de prijzen flink op te schroeven. "Het gecombineerde bedrijf zou geen concurrentiedruk ervaren, waardoor de prikkels zouden toenemen om de prijzen voor consumenten en restaurants te verhogen", zo verwoordde Chen het.
Uber heeft laten weten teleurgesteld te zijn over de beslissing, maar het Amerikaanse bedrijf belooft wel te blijven investeren in Taiwan, dat geldt als een van 's werelds snelst groeiende markten voor maaltijdbezorging. Het bedrijf repte in zijn reactie niet over eventuele plannen om bezwaar aan te tekenen tegen het besluit. Delivery Hero, dat zijn hoofdvestiging heeft in Berlijn, verklaarde dat Uber nu in beroep kan gaan of ervoor kan kiezen zich terug te trekken.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
5 minuten geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
2 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.
3 uur geleden