Taiwanese toezichthouder blokkeert grote deal Uber
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Uber Technologies mag de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van maaltijdbezorgbedrijf Delivery Hero niet overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Uber is niet alleen een taxi-app, maar is met Uber Eats ook een grote speler in het bestellen van maaltijden.
"De belangrijkste concurrent voor Uber Eats is Foodpanda", heeft Chen Chih-min, vicevoorzitter van de Taiwanese toezichthouder gezegd op een persbijeenkomst in de hoofdstad Taipei. Hij merkte op dat hun gecombineerde marktaandeel meer dan 90 procent zou bedragen. De geplande fusie op het eiland zou volgens hem daarom tot meer nadelen leiden dan dat er economische voordelen aan verbonden zijn.
Wanneer in een bepaalde markt nauwelijks concurrentie overblijft, kan dat nadelig uitpakken voor de consument. Dan zijn er voor een grote speler in die markt immers amper belemmeringen om de prijzen flink op te schroeven. "Het gecombineerde bedrijf zou geen concurrentiedruk ervaren, waardoor de prikkels zouden toenemen om de prijzen voor consumenten en restaurants te verhogen", zo verwoordde Chen het.
Uber heeft laten weten teleurgesteld te zijn over de beslissing, maar het Amerikaanse bedrijf belooft wel te blijven investeren in Taiwan, dat geldt als een van 's werelds snelst groeiende markten voor maaltijdbezorging. Het bedrijf repte in zijn reactie niet over eventuele plannen om bezwaar aan te tekenen tegen het besluit. Delivery Hero, dat zijn hoofdvestiging heeft in Berlijn, verklaarde dat Uber nu in beroep kan gaan of ervoor kan kiezen zich terug te trekken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
9 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
14 uur geleden