Taiwanese toezichthouder blokkeert grote deal Uber
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Uber Technologies mag de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van maaltijdbezorgbedrijf Delivery Hero niet overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Uber is niet alleen een taxi-app, maar is met Uber Eats ook een grote speler in het bestellen van maaltijden.
"De belangrijkste concurrent voor Uber Eats is Foodpanda", heeft Chen Chih-min, vicevoorzitter van de Taiwanese toezichthouder gezegd op een persbijeenkomst in de hoofdstad Taipei. Hij merkte op dat hun gecombineerde marktaandeel meer dan 90 procent zou bedragen. De geplande fusie op het eiland zou volgens hem daarom tot meer nadelen leiden dan dat er economische voordelen aan verbonden zijn.
Wanneer in een bepaalde markt nauwelijks concurrentie overblijft, kan dat nadelig uitpakken voor de consument. Dan zijn er voor een grote speler in die markt immers amper belemmeringen om de prijzen flink op te schroeven. "Het gecombineerde bedrijf zou geen concurrentiedruk ervaren, waardoor de prikkels zouden toenemen om de prijzen voor consumenten en restaurants te verhogen", zo verwoordde Chen het.
Uber heeft laten weten teleurgesteld te zijn over de beslissing, maar het Amerikaanse bedrijf belooft wel te blijven investeren in Taiwan, dat geldt als een van 's werelds snelst groeiende markten voor maaltijdbezorging. Het bedrijf repte in zijn reactie niet over eventuele plannen om bezwaar aan te tekenen tegen het besluit. Delivery Hero, dat zijn hoofdvestiging heeft in Berlijn, verklaarde dat Uber nu in beroep kan gaan of ervoor kan kiezen zich terug te trekken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
3 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
7 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
8 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
10 uur geleden