Taiwanese president aangekomen in de Verenigde Staten
NEW YORK (ANP) - De president van Taiwan is woensdagmiddag (lokale tijd) geland in New York. Tsai Ing-wen is op doorreis naar Guatemala en Belize, maar maakt zowel op de heen- als op de terugweg een veelbesproken tussenstop in de Verenigde Staten.
China, dat Taiwan beschouwt als een afvallige provincie, heeft gedreigd met een stevige reactie als Tsai in de VS een ontmoeting heeft met Kevin McCarthy, de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Beijing ziet de tussenstop als een provocatie en laat weten dat een ontmoeting tussen McCarthy en Tsai "de vrede en stabiliteit in de Straat van Taiwan kapot zou maken".
Tsai liet voor haar vertrek weten zich niets aan te trekken van deze "druk van buiten". "We zijn kalm en zelfverzekerd, we zullen wijken noch provoceren. Taiwan zet stappen op het pad naar vrijheid en democratie en trekt de wereld in. Dat pad is moeizaam, maar Taiwan staat niet alleen", aldus de president.
Tsai blijft enkele dagen in New York en zal op de terugweg een tussenstop maken in Los Angeles. De verwachting is dat zij in Californië McCarthy zal ontmoeten, maar beide landen hebben daar niets over bevestigd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
6 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
9 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
15 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
17 uur geleden