Taiwanese oud-president Ma Ying-jeou bezoekt China
TAIPEI (ANP/RTR) - De voormalige Taiwanese president Ma Ying-jeou brengt deze maand een bezoek aan China. Dat meldt zijn kantoor. Het is de eerste keer dat een voormalige of huidige Taiwanese leider een bezoek brengt sinds de verslagen regering van de Republiek China in 1949 naar het eiland vluchtte.
Ma, die nog steeds een vooraanstaand lid is van de Taiwanese oppositiepartij Kuomintang (KMT), had ook in 2015 al eens een historische ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping in Singapore. Hij was toen zelf nog president van Taiwan. In 2016 werd hij vervangen door de huidige Taiwanese president Tsai Ing-wen.
Het bezoek van Ma aan China is van 27 maart tot 7 april. Hij doet dan de steden Nanjing, Wuhan, Changsha, Chongqing en Shanghai aan.
Taiwan is een onafhankelijk land, maar China beschouwt het eiland als een afvallige provincie. Het wil dat Taiwan bij China terugkeert.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
58 minuten geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
6 uur geleden