Taiwan ziet opnieuw Chinese ballonnen in luchtruim
TAIPEI (ANP) - Het Taiwanese ministerie van Defensie zegt zaterdag acht Chinese ballonnen te hebben gezien die de Straat van Taiwan waren overgevlogen, het Taiwanese luchtruim in. Vijf zouden over het eiland zijn gevlogen. Vrijdag waren ook al acht ballonnen gezien.
Taiwan meldt geregeld dat Chinese ballonnen de grens tussen China en Taiwan in de zeestraat tussen beide landen overschrijden. De Taiwanese autoriteiten spreken van "psychologische oorlogsvoering" door China, dat Taiwan als zijn eigen grondgebied ziet. De ballonnen brengen bovendien de luchtvaart in gevaar, stelt Taiwan. Ook Chinese gevechtsvliegtuigen schenden bijna dagelijks het Taiwanese luchtruim.
Het is onduidelijk wat de functie van de ballonnen is. Volgens China worden ze gebruikt voor meteorologisch onderzoek. De Verenigde Staten schoten vorig jaar boven de Atlantische Oceaan echter een Chinese ballon uit de lucht die gebruikt zou zijn om inlichtingen te verzamelen. Die ballon, ter grootte van drie autobussen, had dagenlang boven het Amerikaanse vasteland gevlogen.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
6 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
7 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
9 uur geleden