Taiwan ziet opnieuw Chinese ballonnen in luchtruim
TAIPEI (ANP) - Het Taiwanese ministerie van Defensie zegt zaterdag acht Chinese ballonnen te hebben gezien die de Straat van Taiwan waren overgevlogen, het Taiwanese luchtruim in. Vijf zouden over het eiland zijn gevlogen. Vrijdag waren ook al acht ballonnen gezien.
Taiwan meldt geregeld dat Chinese ballonnen de grens tussen China en Taiwan in de zeestraat tussen beide landen overschrijden. De Taiwanese autoriteiten spreken van "psychologische oorlogsvoering" door China, dat Taiwan als zijn eigen grondgebied ziet. De ballonnen brengen bovendien de luchtvaart in gevaar, stelt Taiwan. Ook Chinese gevechtsvliegtuigen schenden bijna dagelijks het Taiwanese luchtruim.
Het is onduidelijk wat de functie van de ballonnen is. Volgens China worden ze gebruikt voor meteorologisch onderzoek. De Verenigde Staten schoten vorig jaar boven de Atlantische Oceaan echter een Chinese ballon uit de lucht die gebruikt zou zijn om inlichtingen te verzamelen. Die ballon, ter grootte van drie autobussen, had dagenlang boven het Amerikaanse vasteland gevlogen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
11 uur geleden