Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan ziet opnieuw Chinese ballonnen in luchtruim

Taiwan ziet opnieuw Chinese ballonnen in luchtruim

TAIPEI (ANP) - Het Taiwanese ministerie van Defensie zegt zaterdag acht Chinese ballonnen te hebben gezien die de Straat van Taiwan waren overgevlogen, het Taiwanese luchtruim in. Vijf zouden over het eiland zijn gevlogen. Vrijdag waren ook al acht ballonnen gezien.

Taiwan meldt geregeld dat Chinese ballonnen de grens tussen China en Taiwan in de zeestraat tussen beide landen overschrijden. De Taiwanese autoriteiten spreken van "psychologische oorlogsvoering" door China, dat Taiwan als zijn eigen grondgebied ziet. De ballonnen brengen bovendien de luchtvaart in gevaar, stelt Taiwan. Ook Chinese gevechtsvliegtuigen schenden bijna dagelijks het Taiwanese luchtruim.

Het is onduidelijk wat de functie van de ballonnen is. Volgens China worden ze gebruikt voor meteorologisch onderzoek. De Verenigde Staten schoten vorig jaar boven de Atlantische Oceaan echter een Chinese ballon uit de lucht die gebruikt zou zijn om inlichtingen te verzamelen. Die ballon, ter grootte van drie autobussen, had dagenlang boven het Amerikaanse vasteland gevlogen.

Meer uit Buitenland

Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

20 minuten geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

1 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

3 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

3 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

5 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

8 uur geleden