Taiwan zet zich schrap voor tyfoon Gaemi
TAIPEI (ANP) - Taiwan maakt zich woensdag op voor de komst van tyfoon Gaemi. De financiële markten zijn opgeschort, bijna alle vluchten zijn geannuleerd, scholen hebben hun deuren gesloten en de meeste mensen gaan niet naar hun werk. Het leger staat paraat in verband met verwachte stortregens en harde wind.
Gaemi, de eerste tyfoon van het seizoen die Taiwan treft, komt volgens het nationale weerinstituut woensdag aan het begin van de avond lokale tijd aan land in het noordoosten van Taiwan. In de berggebieden in het midden en zuiden van het land kan er tot ruim anderhalve meter neerslag vallen. In die regio zijn al ruim 2000 mensen geëvacueerd voor gevaar van aardverschuivingen. Het Taiwanese ministerie van Defensie zegt 29.000 militairen klaar te hebben staan om noodhulp te leveren.
De tyfoon zorgde dinsdag al voor hevige regenval op de Filipijnen. In delen van Manilla liepen bewoners door water dat tot hun knieën reikte en strandden automobilisten.
Gaemi zal later naar verwachting over de Straat van Taiwan trekken en waarschijnlijk vrijdag in de provincie Fujian in het zuidoosten van China aan land komen. Ook daar zijn meerdere noodplannen in werking gesteld.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
9 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
12 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
14 uur geleden