Taiwan stuurt miljoenen mondmaskers naar Europa
TAIPEI (ANP/RTR/DPA) - Taiwan wil 10 miljoen mondmaskers doneren aan landen die zwaar zijn getroffen door het coronavirus. De eilandstaat stuurt 7 miljoen mondmaskers naar Europese landen, 2 miljoen naar de Verenigde Staten en de rest naar diplomatieke bondgenoten.
President Tsai Ing-Wen prees de moed van medisch personeel dat overal in de wereld te maken krijgt met het virus. "Het is onze plicht als wereldburgers om hen te steunen", zei Tsai in het Engels. Haar land behoort wereldwijd tot de grootste producenten van mondmaskers.
Die medische beschermingsmiddelen worden nu onder meer naar Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk gestuurd. Sommige Europese landen kregen eerder ook al hulp van China. Dat land ziet Taiwan als een afvallige provincie en probeert de eilandstaat diplomatiek te isoleren.
Taiwan heeft tot dusver relatief weinig coronagevallen gemeld. Er zijn 329 besmettingen vastgesteld en vijf patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden