Taiwan stuurt miljoenen mondmaskers naar Europa
TAIPEI (ANP/RTR/DPA) - Taiwan wil 10 miljoen mondmaskers doneren aan landen die zwaar zijn getroffen door het coronavirus. De eilandstaat stuurt 7 miljoen mondmaskers naar Europese landen, 2 miljoen naar de Verenigde Staten en de rest naar diplomatieke bondgenoten.
President Tsai Ing-Wen prees de moed van medisch personeel dat overal in de wereld te maken krijgt met het virus. "Het is onze plicht als wereldburgers om hen te steunen", zei Tsai in het Engels. Haar land behoort wereldwijd tot de grootste producenten van mondmaskers.
Die medische beschermingsmiddelen worden nu onder meer naar Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk gestuurd. Sommige Europese landen kregen eerder ook al hulp van China. Dat land ziet Taiwan als een afvallige provincie en probeert de eilandstaat diplomatiek te isoleren.
Taiwan heeft tot dusver relatief weinig coronagevallen gemeld. Er zijn 329 besmettingen vastgesteld en vijf patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
11 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
13 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
16 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
18 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden