Taiwan stuurt miljoenen mondmaskers naar Europa
TAIPEI (ANP/RTR/DPA) - Taiwan wil 10 miljoen mondmaskers doneren aan landen die zwaar zijn getroffen door het coronavirus. De eilandstaat stuurt 7 miljoen mondmaskers naar Europese landen, 2 miljoen naar de Verenigde Staten en de rest naar diplomatieke bondgenoten.
President Tsai Ing-Wen prees de moed van medisch personeel dat overal in de wereld te maken krijgt met het virus. "Het is onze plicht als wereldburgers om hen te steunen", zei Tsai in het Engels. Haar land behoort wereldwijd tot de grootste producenten van mondmaskers.
Die medische beschermingsmiddelen worden nu onder meer naar Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk gestuurd. Sommige Europese landen kregen eerder ook al hulp van China. Dat land ziet Taiwan als een afvallige provincie en probeert de eilandstaat diplomatiek te isoleren.
Taiwan heeft tot dusver relatief weinig coronagevallen gemeld. Er zijn 329 besmettingen vastgesteld en vijf patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
5 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
6 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
9 uur geleden