Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan roept ambassadeur terug uit Honduras om draai naar China

Taiwan roept ambassadeur terug uit Honduras om draai naar China

TAIPEI/TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - Sinds de regering van Honduras heeft besloten de banden met China aan te halen, ligt het land op ramkoers met Taiwan, waar het eerder een goede relatie mee had. Taipei heeft besloten de ambassadeur terug te roepen, vanwege een officieel bezoek van de Hondurese minister van Buitenlandse Zaken aan Beijing.

Met die reis negeert Honduras volgens Taiwan "meer dan tachtig jaar vriendschap" tussen de beide landen. "Het heeft onze regering en ons volk ernstig gekwetst", schrijft het Taiwanese ministerie van Buitenlandse Zaken. Honduras is momenteel een van de slechts veertien landen in de wereld die Taiwan officieel erkent. Maar als Honduras inderdaad de betrekkingen met China verbetert is de kans groot dat die erkenning wordt teruggedraaid. Beijing doet in de regel geen zaken met landen die Taiwan erkennen, omdat het het eiland beschouwt als een afvallige provincie.

In Taiwan werd deze week gesuggereerd dat de draai van Honduras puur met geld te maken heeft. De regering in Tegucigalpa zou vanwege hoge schulden een bedrag van 2,5 miljard dollar hebben geëist. Toen Taiwan dat weigerde, zou het Centraal-Amerikaanse land bij Beijing hebben aangeklopt. Honduras en China doen dit verhaal af als onzin. Wel zeggen ze te onderhandelen over investeringen in bijvoorbeeld een nieuwe dam. Beijing verwelkomt de Hondurese toenadering en zegt klaar te zijn voor het aanknopen van betrekkingen.

De rel komt een week voor het bezoek van de Taiwanese president Tsai Ing-wen aan Guatemala en Belize, buurlanden van Honduras die wel trouw blijven aan Taipei.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.

2 uur geleden
Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.

2 uur geleden
Thailand en Cambodja raken weer slaags

BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.

7 uur geleden
Politie Nedersaksen ontruimt kerstmarkt na melding man met wapen

DUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.

7 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

9 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

9 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden