Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan roept ambassadeur terug uit Honduras om draai naar China

Taiwan roept ambassadeur terug uit Honduras om draai naar China

TAIPEI/TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - Sinds de regering van Honduras heeft besloten de banden met China aan te halen, ligt het land op ramkoers met Taiwan, waar het eerder een goede relatie mee had. Taipei heeft besloten de ambassadeur terug te roepen, vanwege een officieel bezoek van de Hondurese minister van Buitenlandse Zaken aan Beijing.

Met die reis negeert Honduras volgens Taiwan "meer dan tachtig jaar vriendschap" tussen de beide landen. "Het heeft onze regering en ons volk ernstig gekwetst", schrijft het Taiwanese ministerie van Buitenlandse Zaken. Honduras is momenteel een van de slechts veertien landen in de wereld die Taiwan officieel erkent. Maar als Honduras inderdaad de betrekkingen met China verbetert is de kans groot dat die erkenning wordt teruggedraaid. Beijing doet in de regel geen zaken met landen die Taiwan erkennen, omdat het het eiland beschouwt als een afvallige provincie.

In Taiwan werd deze week gesuggereerd dat de draai van Honduras puur met geld te maken heeft. De regering in Tegucigalpa zou vanwege hoge schulden een bedrag van 2,5 miljard dollar hebben geëist. Toen Taiwan dat weigerde, zou het Centraal-Amerikaanse land bij Beijing hebben aangeklopt. Honduras en China doen dit verhaal af als onzin. Wel zeggen ze te onderhandelen over investeringen in bijvoorbeeld een nieuwe dam. Beijing verwelkomt de Hondurese toenadering en zegt klaar te zijn voor het aanknopen van betrekkingen.

De rel komt een week voor het bezoek van de Taiwanese president Tsai Ing-wen aan Guatemala en Belize, buurlanden van Honduras die wel trouw blijven aan Taipei.

Meer uit Buitenland

Inlichtingenbaas VS: regime Iran nog intact, wil zich herpakken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.

11 minuten geleden
Iran bevestigt dood inlichtingenminister Khatib

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.

44 minuten geleden
Pakistan kondigt staakt-het-vuren aan om einde Ramadan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.

45 minuten geleden
Rutte verzekert: NAVO-landen bespreken breken Hormuz-blokkade

TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."

1 uur geleden
Gaslevering aan Irak gestaakt na aanval op Irans grootste gasveld

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.

1 uur geleden
Rusland veroordeelt 'onaanvaardbare aanval' bij kerncentrale Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.

1 uur geleden
Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.

2 uur geleden