Taiwan positief over handelsgesprek op hoog niveau met VS
TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.
"Taiwan vertrouwt erop dat het een balans kan bereiken in de handel door meer aankopen te doen uit de VS", zei Cheng op een persconferentie in Taiwan. Van alle buitenlandse investeringen van Taiwanese bedrijven gaat het meeste geld naar de VS, benadrukte ze.
De Amerikaanse president Donald Trump legde Taiwan, een belangrijke chipproducent, in april importheffingen op van 32 procent. Vervolgens schortte hij die hoge heffingen op voor een periode van negentig dagen, bedoeld om onderhandelingen over een handelsdeal op gang te helpen. Trump hekelt vooral de handelstekorten in goederen van de VS met andere landen en wil dat andere landen meer Amerikaanse spullen kopen.
Importheffingen
De Taiwanese onderhandelaar Yang Jen-ni sprak in Zuid-Korea met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer. Veel vertegenwoordigers van Aziatische landen zijn op het Zuid-Koreaanse Jeju-eiland voor een bijeenkomst van het overlegforum Azië-Pacifische Economische Samenwerking (APEC).
Greer had daar ook een ontmoeting gepland met de Zuid-Koreaanse minister van Handel en Industrie Ahn Duk-geun, meldde persbureau AFP op basis van een regeringsfunctionaris. De uitgestelde "wederkerige" importheffingen van de VS voor Zuid-Korea waren 25 procent.
Handelstarieven
De Zuid-Koreaanse regering zou bereid zijn meer Amerikaans vloeibaar gemaakt aardgas te kopen. Ook wil het land de Amerikaanse scheepsbouwsector helpen.
De jaarlijkse bijeenkomst van de APEC-landen is de eerste sinds de aankondiging van de handelstarieven door Trump. In een gezamenlijke verklaring zeiden de APEC-leden zich "zorgen te maken over de fundamentele uitdagingen waarmee het wereldwijde handelssysteem wordt geconfronteerd". Een gezamenlijke reactie op de Amerikaanse tarieven bleef echter uit omdat elk land zich in een "totaal andere situatie bevindt", aldus de handelsminister van Zuid-Korea.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.
1 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
21 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
1 dag geleden