Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan meldt toename dodental door aardbeving

Taiwan meldt toename dodental door aardbeving

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zware aardbeving bij Taiwan. De autoriteiten zeggen dat ook zo'n zestig personen gewond raakten.

Drie van de overleden slachtoffers maakten deel uit van een groep wandelaars. Ze zouden zijn geraakt door rotsen. Het vierde slachtoffer was een vrachtwagenchauffeur. Zijn voertuig is geraakt door een aardverschuiving.

Het dodental kan nog oplopen. Zo zijn in de kuststad Hualien en elders ook gebouwen ingestort, met als gevolg dat ongeveer twintig mensen er vastzitten onder het puin. Reddingswerkzaamheden zijn er in volle gang.

1999

Het was volgens de seismologische dienst vermoedelijk de zwaarste beving sinds 1999. Het epicentrum bevond zich ten zuidoosten van Hualien.

Op televisiebeelden is te zien dat gebouwen daar zijn verzakt en schreef hangen. Bulldozers worden ingezet om puin te verwijderen bij toegangswegen.

TSMC

In Taiwan bevindt zich ook de belangrijke chipmaker Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Werkzaamheden moesten daar volgens een medewerker kortstondig worden stilgelegd.

De beving was ook in het buitenland opgemerkt. Mensen in de Chinese provincie Fujian en de metropool Hongkong verklaarden op sociale media aardschokken gevoeld te hebben.

Bouwvoorschriften

De eilandstaat wordt geregeld opgeschrikt door aardbevingen. Daarom gelden er ook strenge bouwvoorschriften.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

1 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

2 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

4 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

7 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

8 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

8 uur geleden