Taiwan meldt toename dodental door aardbeving
TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zware aardbeving bij Taiwan. De autoriteiten zeggen dat ook zo'n zestig personen gewond raakten.
Drie van de overleden slachtoffers maakten deel uit van een groep wandelaars. Ze zouden zijn geraakt door rotsen. Het vierde slachtoffer was een vrachtwagenchauffeur. Zijn voertuig is geraakt door een aardverschuiving.
Het dodental kan nog oplopen. Zo zijn in de kuststad Hualien en elders ook gebouwen ingestort, met als gevolg dat ongeveer twintig mensen er vastzitten onder het puin. Reddingswerkzaamheden zijn er in volle gang.
1999
Het was volgens de seismologische dienst vermoedelijk de zwaarste beving sinds 1999. Het epicentrum bevond zich ten zuidoosten van Hualien.
Op televisiebeelden is te zien dat gebouwen daar zijn verzakt en schreef hangen. Bulldozers worden ingezet om puin te verwijderen bij toegangswegen.
TSMC
In Taiwan bevindt zich ook de belangrijke chipmaker Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Werkzaamheden moesten daar volgens een medewerker kortstondig worden stilgelegd.
De beving was ook in het buitenland opgemerkt. Mensen in de Chinese provincie Fujian en de metropool Hongkong verklaarden op sociale media aardschokken gevoeld te hebben.
Bouwvoorschriften
De eilandstaat wordt geregeld opgeschrikt door aardbevingen. Daarom gelden er ook strenge bouwvoorschriften.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
2 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
4 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
5 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
5 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
8 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
8 uur geleden