Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan meldt toename dodental door aardbeving

Taiwan meldt toename dodental door aardbeving

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zware aardbeving bij Taiwan. De autoriteiten zeggen dat ook zo'n zestig personen gewond raakten.

Drie van de overleden slachtoffers maakten deel uit van een groep wandelaars. Ze zouden zijn geraakt door rotsen. Het vierde slachtoffer was een vrachtwagenchauffeur. Zijn voertuig is geraakt door een aardverschuiving.

Het dodental kan nog oplopen. Zo zijn in de kuststad Hualien en elders ook gebouwen ingestort, met als gevolg dat ongeveer twintig mensen er vastzitten onder het puin. Reddingswerkzaamheden zijn er in volle gang.

1999

Het was volgens de seismologische dienst vermoedelijk de zwaarste beving sinds 1999. Het epicentrum bevond zich ten zuidoosten van Hualien.

Op televisiebeelden is te zien dat gebouwen daar zijn verzakt en schreef hangen. Bulldozers worden ingezet om puin te verwijderen bij toegangswegen.

TSMC

In Taiwan bevindt zich ook de belangrijke chipmaker Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Werkzaamheden moesten daar volgens een medewerker kortstondig worden stilgelegd.

De beving was ook in het buitenland opgemerkt. Mensen in de Chinese provincie Fujian en de metropool Hongkong verklaarden op sociale media aardschokken gevoeld te hebben.

Bouwvoorschriften

De eilandstaat wordt geregeld opgeschrikt door aardbevingen. Daarom gelden er ook strenge bouwvoorschriften.

Meer uit Buitenland

Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

21 minuten geleden
Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

2 uur geleden
Bijna 750 vermoedelijke ebolagevallen in Congo, meldt WHO

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.

2 uur geleden
Hulpverleners omgekomen bij Israëlische aanvallen op Libanon

DEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.

3 uur geleden
Rutte voert 'intens debat' met trage wapenindustrie

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.

4 uur geleden
Rubio verzekert terugtrekking troepen niet als straf te gebruiken

HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.

5 uur geleden