Taiwan meldt toename dodental door aardbeving
TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zware aardbeving bij Taiwan. De autoriteiten zeggen dat ook zo'n zestig personen gewond raakten.
Drie van de overleden slachtoffers maakten deel uit van een groep wandelaars. Ze zouden zijn geraakt door rotsen. Het vierde slachtoffer was een vrachtwagenchauffeur. Zijn voertuig is geraakt door een aardverschuiving.
Het dodental kan nog oplopen. Zo zijn in de kuststad Hualien en elders ook gebouwen ingestort, met als gevolg dat ongeveer twintig mensen er vastzitten onder het puin. Reddingswerkzaamheden zijn er in volle gang.
1999
Het was volgens de seismologische dienst vermoedelijk de zwaarste beving sinds 1999. Het epicentrum bevond zich ten zuidoosten van Hualien.
Op televisiebeelden is te zien dat gebouwen daar zijn verzakt en schreef hangen. Bulldozers worden ingezet om puin te verwijderen bij toegangswegen.
TSMC
In Taiwan bevindt zich ook de belangrijke chipmaker Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Werkzaamheden moesten daar volgens een medewerker kortstondig worden stilgelegd.
De beving was ook in het buitenland opgemerkt. Mensen in de Chinese provincie Fujian en de metropool Hongkong verklaarden op sociale media aardschokken gevoeld te hebben.
Bouwvoorschriften
De eilandstaat wordt geregeld opgeschrikt door aardbevingen. Daarom gelden er ook strenge bouwvoorschriften.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.
5 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in de Saudische hoofdstad Riyad is geraakt door twee drones, bevestigt het ministerie van Defensie in Saoedi-Arabië. Door de droneaanval brak er "beperkte" brand uit en is er lichte materiële schade, aldus het Saudische ministerie in een verklaring.
6 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn dinsdag meerdere explosies en schoten gehoord door journalisten van persbureau AFP. Ook klonk er afweergeschut. Volgens de Afghaanse minister van Defensie waren gevechten met Pakistaanse troepen nog steeds bezig.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
5 uur geleden