Taiwan meldt toename dodental door aardbeving
TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zware aardbeving bij Taiwan. De autoriteiten zeggen dat ook zo'n zestig personen gewond raakten.
Drie van de overleden slachtoffers maakten deel uit van een groep wandelaars. Ze zouden zijn geraakt door rotsen. Het vierde slachtoffer was een vrachtwagenchauffeur. Zijn voertuig is geraakt door een aardverschuiving.
Het dodental kan nog oplopen. Zo zijn in de kuststad Hualien en elders ook gebouwen ingestort, met als gevolg dat ongeveer twintig mensen er vastzitten onder het puin. Reddingswerkzaamheden zijn er in volle gang.
1999
Het was volgens de seismologische dienst vermoedelijk de zwaarste beving sinds 1999. Het epicentrum bevond zich ten zuidoosten van Hualien.
Op televisiebeelden is te zien dat gebouwen daar zijn verzakt en schreef hangen. Bulldozers worden ingezet om puin te verwijderen bij toegangswegen.
TSMC
In Taiwan bevindt zich ook de belangrijke chipmaker Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Werkzaamheden moesten daar volgens een medewerker kortstondig worden stilgelegd.
De beving was ook in het buitenland opgemerkt. Mensen in de Chinese provincie Fujian en de metropool Hongkong verklaarden op sociale media aardschokken gevoeld te hebben.
Bouwvoorschriften
De eilandstaat wordt geregeld opgeschrikt door aardbevingen. Daarom gelden er ook strenge bouwvoorschriften.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
30 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
12 uur geleden