Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan: meer economische sancties door China onwaarschijnlijk

Taiwan: meer economische sancties door China onwaarschijnlijk

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De economische maatregelen die China tegen Taiwan heeft ingesteld zullen waarschijnlijk geen grote invloed hebben op de handel tussen de twee landen, zeker gelet op de nauwe verwevenheid van de twee economieën. Dat stelt het Taiwanese ministerie van Financiën.

Volgens het hoofd statistiek van het ministerie, Beatrice Tsai, is er vooral in de elektronicasector van China en Taiwan sprake van sterke afhankelijkheid van elkaar. Zo haalt China verschillende noodzakelijke onderdelen uit Taiwan.

De spanningen tussen Beijing en Taiwan, dat door China als afvallige provincie wordt beschouwd, liepen vorige week op nadat China raketten afvuurde boven Taiwan. Ook werden handelsbeperkingen ingesteld op bepaalde landbouwproducten en bouwmaterialen. De acties van China hadden alles te maken met het bezoek van de Amerikaanse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi aan Taiwan. Dat bezoek wordt door China als een provocatie gezien.

China en Hongkong zijn de grootste afzetmarkten voor Taiwan. Coronamaatregelen zitten de handel met het vasteland nog wel in de weg. In juli nam de Taiwanese export naar China met slechts 3 procent toe. De groei was eerder dit jaar nog dubbelcijferig. De uitvoer naar de Verenigde Staten nam vorige maand met bijna een kwart toe. China en Hongkong waren in juli goed voor 16 miljard dollar aan exportwaarde. Naar de VS werd voor 7 miljard dollar aan goederen verscheept.

Meer uit Financieel

Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

51 minuten geleden
Reuters: Anthropic weigert versoepeling AI voor militaire inzet

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.

1 uur geleden
Openbaar Ministerie onderzoekt grote cyberaanval bij Odido

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.

1 uur geleden
Lege flessen en blikjes voortaan inleveren bij de buurman

DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.

2 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt honderden banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.

3 uur geleden
Meer bezoekers naar outlets moederbedrijf Batavia Stad Lelystad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.

3 uur geleden
Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

4 uur geleden