Taiwan lost voor het eerst waarschuwingsschoten op Chinese drone
TAIPEH (ANP/RTR) - Taiwan heeft voor het eerst waarschuwingsschoten gelost om een Chinese drone te verdrijven bij een Taiwanees eilandje voor de Chinese kust. Het onbemande toestel vloog daarop terug richting China.
Het incident komt in een periode van opgelopen spanningen tussen het communistische Chinese regime en het afgesplitste, op het Westen georiënteerde Taiwan. Beijing beschouwt het eiland als een afvallige provincie. China reageerde dan ook laaiend op het recente bezoek van de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi aan Taiwan en liet het Chinese leger grootschalige oefeningen rond het eiland houden.
Na Pelosi volgden meer Amerikaanse hoogwaardigheidsbekleders om hun steun te tonen. En onlangs stuurde de Amerikaanse marine twee oorlogsschepen door de Straat van Taiwan, voor het eerst sinds de veelbesproken Pelosi-reis.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
2 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
11 uur geleden