
Taiwan: functionarissen naar VS om tarieven te bespreken
TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan heeft functionarissen naar Washington gestuurd om mogelijke Amerikaanse importheffingen van president Donald Trump te bespreken. Ook heeft het land voorbereidingen getroffen voor het geval heffingen worden opgelegd, zei economieminister Kuo Jyh-huei zaterdag.
Techbedrijven in Taiwan, waar onder meer de grote chipfabrikant TSMC is gevestigd, worden geconfronteerd met de mogelijkheid dat Trump zijn dreigementen waarmaakt om tarieven op geïmporteerde chips in te voeren. Trump heeft vorig jaar gezegd dat Taiwan Amerikaanse chipactiviteiten heeft overgenomen.
Vrijdag zei Trump dat hij van plan is om volgende week nieuwe importheffingen tegen landen aan te kondigen. Om welke landen het gaat, werd niet bekendgemaakt. Trump heeft al importtarieven ingesteld op goederen uit China. Beijing heeft al vergeldingsmaatregelen genomen. Heffingen tegen Canada en Mexico werden na onderhandelingen met een maand uitgesteld. Trump dreigt ook de Europese Unie met heffingen op goederen van Europese makelij.
Groot handelsoverschot
Kuo gaf geen verdere details over de voorbereidingen die zijn getroffen in aanloop naar eventuele Amerikaanse heffingen. Hij benadrukte dat Taiwan de beste partner van de Verenigde Staten is. Het land heeft herhaaldelijk gezegd dat zijn chipsector en Amerikaanse bedrijven een 'win-win' samenwerking hebben. TSMC bijvoorbeeld maakt chips voor onder meer Apple en Nvidia.
Taiwan heeft een groot handelsoverschot met de VS. De export van het eiland naar de VS bereikte vorig jaar een recordbedrag van 111,4 miljard dollar. Dat komt met name door de vraag naar hightechproducten zoals halfgeleiders.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
1 dag geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
1 dag geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
1 dag geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
1 dag geleden