Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan: functionarissen naar VS om tarieven te bespreken

Taiwan: functionarissen naar VS om tarieven te bespreken

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan heeft functionarissen naar Washington gestuurd om mogelijke Amerikaanse importheffingen van president Donald Trump te bespreken. Ook heeft het land voorbereidingen getroffen voor het geval heffingen worden opgelegd, zei economieminister Kuo Jyh-huei zaterdag.

Techbedrijven in Taiwan, waar onder meer de grote chipfabrikant TSMC is gevestigd, worden geconfronteerd met de mogelijkheid dat Trump zijn dreigementen waarmaakt om tarieven op geïmporteerde chips in te voeren. Trump heeft vorig jaar gezegd dat Taiwan Amerikaanse chipactiviteiten heeft overgenomen.

Vrijdag zei Trump dat hij van plan is om volgende week nieuwe importheffingen tegen landen aan te kondigen. Om welke landen het gaat, werd niet bekendgemaakt. Trump heeft al importtarieven ingesteld op goederen uit China. Beijing heeft al vergeldingsmaatregelen genomen. Heffingen tegen Canada en Mexico werden na onderhandelingen met een maand uitgesteld. Trump dreigt ook de Europese Unie met heffingen op goederen van Europese makelij.

Groot handelsoverschot

Kuo gaf geen verdere details over de voorbereidingen die zijn getroffen in aanloop naar eventuele Amerikaanse heffingen. Hij benadrukte dat Taiwan de beste partner van de Verenigde Staten is. Het land heeft herhaaldelijk gezegd dat zijn chipsector en Amerikaanse bedrijven een 'win-win' samenwerking hebben. TSMC bijvoorbeeld maakt chips voor onder meer Apple en Nvidia.

Taiwan heeft een groot handelsoverschot met de VS. De export van het eiland naar de VS bereikte vorig jaar een recordbedrag van 111,4 miljard dollar. Dat komt met name door de vraag naar hightechproducten zoals halfgeleiders.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

15 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

15 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

19 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden