Taiwan en VS bestendigen defensief pact tegen China
TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan en de Verenigde Staten hebben bij het bezoek van een onofficiële Amerikaanse delegatie aan Taipei het wederzijdse voornemen uitgesproken om militaire agressie van China tegen te gaan. De Taiwanese president Tsai Ing-wen zei tegen de Amerikaanse delegatie dat haar land met de VS zal samenwerken om China af te schrikken van "avontuurlijke manoeuvres en provocaties".
Taiwan wordt momenteel bezocht door de voormalige Amerikaanse senator Chris Dodd en de voormalige onderministers van Buitenlandse Zaken Richard Armitage en James Steinberg. Hun bezoek is een signaal van steun van de regering-Biden aan het democratisch geregeerde eiland. President Tsai vertelde de drie donderdag dat de militaire activiteit van China in toenemende mate de vrede en de stabiliteit in de regio bedreigt.
"We zijn graag bereid om samen te werken met gelijkgestemde landen, waaronder de Verenigde Staten, om samen de vrede en de stabiliteit op de zuidelijke Stille Oceaan te bewaken", aldus president Tsai. Zij zwoer de samenwerking met de Verenigde Staten voort te zetten, ook om de "informatie-oorlog" vanuit China tegen te gaan.
Oud-senator Dodd vertelde Tsai dat zij en haar land een "betrouwbare vriend" hebben aan president Joe Biden. Hij zegde toe dat de Amerikanen de eilandnatie zullen helpen hun buitenlandse zaken uit te breiden en in de verdediging van Taiwan zullen investeren. Het Amerikaans-Taiwanese partnerschap is "sterker dan ooit", aldus Dodd.
Tsai gaf aan dat Taiwan snel handelsonderhandelingen met de VS wil aangaan. Het land wil al geruime tijd een vrijhandelsakkoord sluiten met Washington.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
10 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
10 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
12 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
14 uur geleden