Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan: Chinese vliegtuigen verjaagd tijdens bezoek minister VS

Taiwan: Chinese vliegtuigen verjaagd tijdens bezoek minister VS

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie meldt dat de luchtafweer Chinese gevechtsvliegtuigen heeft verjaagd. Die zouden mogelijk bij wijze van provocatie even te dichtbij hebben gevlogen boven de Straat van Taiwan, de wateren tussen China en Taiwan, tijdens het bezoek van een Amerikaanse minister aan Taipei. Taiwans luchtafweerraketten hebben de toestellen gevolgd en daarmee verjaagd, volgens het ministerie.

Tot grote ergernis van Peking is de Amerikaanse minister van Gezondheid, Alex Azar, zondagavond in Taiwan aangekomen. Hij vertrekt woensdag weer. Hij is de hoogste Amerikaanse functionaris in bijna veertig jaar die het eiland aandoet dat China als Chinees grondgebied claimt. Peking wil niet dat het feitelijk onafhankelijke Taiwan diplomatieke betrekkingen met andere landen heeft.

Azar bezoekt onder anderen de Taiwanese president Tsai Ing-Wen en de ministers van Gezondheid en van Buitenlandse Zaken van Taiwan. De Amerikaanse bewindsman zal ook een toespraak houden voor studenten. De VS hebben onder druk van China officieel geen diplomatieke betrekkingen met Taiwan, maar ze zijn wel de belangrijkste steunpilaar en wapenleverancier.

De reis van Azar is in het kader van de bestrijding van het coronavirus en meer samenwerking tussen de VS en Taiwan op het gebied van de volksgezondheid. Taiwan is volgens waarnemers succesvol in het bestrijden van het virus en Azar wil daar meer over te weten komen. Hij is bij aankomst ook op het virus getest. Taiwan telt 23 miljoen inwoners en er zijn volgens de laatste gegevens geen ernstig zieke coronapatiënten. Er zijn 477 besmettingen vastgesteld en er zijn nu nog 27 dragers van het uit China afkomstige virus. Het eiland telde slechts zeven sterfgevallen als gevolg van de epidemie.

Meer uit Buitenland

Oplopend dodental door besmette fentanyl in Argentinië

BUENOS AIRES (ANP) - Zeker 87 mensen zijn in Argentinië overleden nadat ze in ziekenhuizen besmette fentanyl toegediend hadden gekregen, zo heeft een rechter die de zaak onderzoekt woensdag bekendgemaakt. De pijnstiller bevatte volgens de autoriteiten de bacteriën Klebsiella pneumoniae en Ralstonia pickettii.

1 uur geleden
Ngo's roepen op tot einde belemmeringen bij levering hulp Gaza

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd ngo's roepen samen op tot de opheffing van de belemmeringen bij de levering van hulpgoederen aan de Gazastrook. Ze pleiten voor druk op Israël om een einde te maken aan "het gebruik van hulp als wapen". De verklaring is ondertekend door onder meer Save the Children, CARE, Artsen zonder Grenzen en Oxfam.

1 uur geleden
Spanje zoekt hulp bij aanpak van branden

MADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.

5 uur geleden
Weinstein dit jaar opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.

7 uur geleden
Peru verleent amnestie na strijd tegen guerrillastrijders

LIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.

7 uur geleden
Bondgenoten: geen besluiten over vredesproces zonder Oekraïne

LONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.

8 uur geleden
Trump wil na goed gesprek met Poetin 'vrijwel meteen' vervolg

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.

9 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!