Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan: Chinese vliegtuigen verjaagd tijdens bezoek minister VS

Taiwan: Chinese vliegtuigen verjaagd tijdens bezoek minister VS

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie meldt dat de luchtafweer Chinese gevechtsvliegtuigen heeft verjaagd. Die zouden mogelijk bij wijze van provocatie even te dichtbij hebben gevlogen boven de Straat van Taiwan, de wateren tussen China en Taiwan, tijdens het bezoek van een Amerikaanse minister aan Taipei. Taiwans luchtafweerraketten hebben de toestellen gevolgd en daarmee verjaagd, volgens het ministerie.

Tot grote ergernis van Peking is de Amerikaanse minister van Gezondheid, Alex Azar, zondagavond in Taiwan aangekomen. Hij vertrekt woensdag weer. Hij is de hoogste Amerikaanse functionaris in bijna veertig jaar die het eiland aandoet dat China als Chinees grondgebied claimt. Peking wil niet dat het feitelijk onafhankelijke Taiwan diplomatieke betrekkingen met andere landen heeft.

Azar bezoekt onder anderen de Taiwanese president Tsai Ing-Wen en de ministers van Gezondheid en van Buitenlandse Zaken van Taiwan. De Amerikaanse bewindsman zal ook een toespraak houden voor studenten. De VS hebben onder druk van China officieel geen diplomatieke betrekkingen met Taiwan, maar ze zijn wel de belangrijkste steunpilaar en wapenleverancier.

De reis van Azar is in het kader van de bestrijding van het coronavirus en meer samenwerking tussen de VS en Taiwan op het gebied van de volksgezondheid. Taiwan is volgens waarnemers succesvol in het bestrijden van het virus en Azar wil daar meer over te weten komen. Hij is bij aankomst ook op het virus getest. Taiwan telt 23 miljoen inwoners en er zijn volgens de laatste gegevens geen ernstig zieke coronapatiënten. Er zijn 477 besmettingen vastgesteld en er zijn nu nog 27 dragers van het uit China afkomstige virus. Het eiland telde slechts zeven sterfgevallen als gevolg van de epidemie.

Meer uit Buitenland

Doden door nieuwe gevechten in Suwayda

SUWAYDA (ANP/AFP/RTR) - Het geweld in de Syrische regio Suwayda heeft dinsdag opnieuw meerdere levens geëist. Syrische en Israëlische militairen hebben aanvallen uitgevoerd. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Syrische Observatorium voor de Mensenrechten spreekt van meer dan tien doden.

15 minuten geleden
Oekraïense premier Sjmyhal biedt ontslag aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft zijn ontslag aangeboden. Dat betekent dat de weg vrij is voor vicepremier Joelia Svyrydenko om aangesteld te worden als de nieuwe premier. Het parlement moet haar benoeming nog goedkeuren, maar aangezien de partij van president Volodymyr Zelensky daar een meerderheid heeft, lijkt dat een formaliteit.

33 minuten geleden
VK haalde in het geheim duizenden Afghanen op na datalek

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft na een groot datalek in het geheim duizenden Afghanen naar het Verenigd Koninkrijk gehaald, heeft minister van Defensie John Healey bekendgemaakt. De namen en gegevens van bijna 19.000 Afghanen die hadden samengewerkt met de Britten waren uitgelekt, waardoor zij en hun familieleden mogelijk gevaar liepen. Van hen zijn zo'n negenhonderd mensen opgehaald via dit geheime beleid en 3600 van hun familieleden.

1 uur geleden
Artsen zonder Grenzen: medewerkers opzettelijk gedood in Tigray

MADRID (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) concludeert na eigen onderzoek dat drie medewerkers vier jaar geleden opzettelijk zijn gedood in de Ethiopische regio Tigray, waar toen een burgeroorlog woedde. De hulpverleners werden volgens de organisatie gedood terwijl ze in een duidelijk gemarkeerd AzG-voertuig onderweg waren naar gewonde patiënten.

1 uur geleden
Zelensky spreekt met beoogde premier over beleidsprioriteiten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn beoogde nieuwe premier Joelia Svyrydenko gesproken over de prioriteiten voor het komende half jaar. Hij schrijft op X dat de focus de komende maanden moet komen te liggen op onder meer het opvoeren van de wapenproductie, de aanschaf van drones en het dereguleren van de economie.

2 uur geleden
VN signaleren toename geweld tegen Palestijnen op Westoever

GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-mensenrechtenkantoor signaleert de afgelopen weken een toename van het geweld en acties tegen Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het gaat daarbij ook om de sloop van woningen en gedwongen verplaatsingen van Palestijnen.

2 uur geleden
Kremlin zegt tijd nodig te hebben voor reactie op ultimatum Trump

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin wil nog niet reageren op het ultimatum dat de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesteld. "De verklaring van president Trump is zeer ernstig. We hebben absoluut tijd nodig om te analyseren wat in Washington is gezegd", zegt woordvoerder Dmitri Peskov.

2 uur geleden