Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan: Chinese ballon gesignaleerd voor kust

Taiwan: Chinese ballon gesignaleerd voor kust

TAIPEI (ANP/AFP) - Het Taiwanese ministerie van Defensie meldt dat een Chinese ballon vrijdag over de grens tussen de landen in de Straat van Taiwan is gevlogen. De ballon vloog volgens een woordvoerder een tijdlang oostwaarts en verdween toen. Het land houdt op 13 januari verkiezingen en vreest dat Beijing zich daarmee wil bemoeien.

In september bracht Taiwan een rapport uit waarin het land stelde dat China, dat het autonome eiland Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, zijn luchtmacht versterkte langs de kust bij Taiwan. Als voorbeelden daarvan werden onder meer weerballonnen genoemd die in de Straat van Taiwan zouden dienen als spionagemiddel en burgervliegtuigen die gebruikt worden voor surveillance. Beijing laat bijna dagelijks oorlogsschepen langs Taiwan varen, maar eerder deze week was er in dat gebied ook zeldzame nachtelijke activiteit van het Chinese leger.

Het Taiwanese ministerie van Defensie erkende eerder dit jaar dat een Chinese weerballon die was neergedaald op een klein Taiwanees eiland, alleen apparatuur droeg die daadwerkelijk voor het monitoren van weerpatronen wordt gebruikt, en geen audiovisuele opnameapparatuur.

Meer uit Buitenland

Brussel wijst erop dat executie livestreamen niet mag in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft er maandag op gewezen dat het livestreamen van een executie op grote socialmediaplatforms niet is toegestaan in de EU. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei vorige week dat de executie van Nidal Malik Hasan op 3 december via een vuurpeloton publiek moet worden uitgezonden.

15 minuten geleden
Paus Leo wordt dinsdag opgenomen voor operatie aan longknobbeltje

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo zal dinsdagochtend worden opgenomen voor een operatie aan het longknobbeltje dat onlangs bij hem werd ontdekt tijdens een medische check-up. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan.

18 minuten geleden
'Overwinningsstrategie' NAVO: blokkeren, bot maken en breken

WARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde bij uitzondering maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich op een veiligheidsconferentie in Warschau.

1 uur geleden
Oekraïense minister roept Europa op vrede te herstellen

LUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.

2 uur geleden
Minderjarige schiet op rector en docent op school nabij Marseille

AUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.

3 uur geleden
Zweden en Estland willen bevroren Russische tegoeden vrijmaken

LUXEMBURG (ANP) - De bevroren Russische tegoeden moeten worden vrijgemaakt en worden ingezet voor hulp aan Oekraïne, vindt de Zweedse minister Maria Malmer Stenergard (Buitenlandse Zaken). Ook de Estse buitenlandminister Margus Tsahkna dringt daarop aan. Dat zeiden beide ministers maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Zelensky: weer lucht op sociale media na aanval datacenter Yandex

WARSCHAU/KYIV (ANP) - Met zijn aanvallen op Russische datacenters heeft Oekraïne ook gebruikers van sociale media een dienst bewezen, denkt president Volodymyr Zelensky. "Het werd plotseling gemakkelijker ademhalen op veel sociale media" met minder Russische bots, zei de Oekraïense leider maandag. "Veel mensen is dat opgevallen."

3 uur geleden