Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan: Chinese ballon gesignaleerd voor kust

Taiwan: Chinese ballon gesignaleerd voor kust

TAIPEI (ANP/AFP) - Het Taiwanese ministerie van Defensie meldt dat een Chinese ballon vrijdag over de grens tussen de landen in de Straat van Taiwan is gevlogen. De ballon vloog volgens een woordvoerder een tijdlang oostwaarts en verdween toen. Het land houdt op 13 januari verkiezingen en vreest dat Beijing zich daarmee wil bemoeien.

In september bracht Taiwan een rapport uit waarin het land stelde dat China, dat het autonome eiland Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, zijn luchtmacht versterkte langs de kust bij Taiwan. Als voorbeelden daarvan werden onder meer weerballonnen genoemd die in de Straat van Taiwan zouden dienen als spionagemiddel en burgervliegtuigen die gebruikt worden voor surveillance. Beijing laat bijna dagelijks oorlogsschepen langs Taiwan varen, maar eerder deze week was er in dat gebied ook zeldzame nachtelijke activiteit van het Chinese leger.

Het Taiwanese ministerie van Defensie erkende eerder dit jaar dat een Chinese weerballon die was neergedaald op een klein Taiwanees eiland, alleen apparatuur droeg die daadwerkelijk voor het monitoren van weerpatronen wordt gebruikt, en geen audiovisuele opnameapparatuur.

Meer uit Buitenland

Netanyahu beveelt onderzoek naar bronnen van bekroonde Gaza-film

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.

3 uur geleden
Zelensky: Rusland valt energiecentrale aan na aankondiging Trump

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.

3 uur geleden
Veel doden bij luchtaanval op goudmijn bij grens Soedan en Egypte

KHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.

3 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen mee in klimaatmars door Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.

6 uur geleden
Saudi-Arabië meldt nieuwe aanval op luchthaven van Riyad

RIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.

9 uur geleden
Trump: per direct 'energiebestand' tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.

9 uur geleden
Dodental na kapseizen boot bij Djibouti loopt verder op

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.

10 uur geleden