Taiwan: China gebruikt oefeningen om invasie voor te bereiden
TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - De minister van Buitenlandse Zaken van Taiwan zei dinsdag tijdens een persconferentie dat China de militaire oefeningen in de lucht en op zee van de afgelopen week gebruikt om zich voor te bereiden op een aanval op het eiland. "China's daadwerkelijke bedoeling is om de status quo in de Straat van Taiwan en de hele regio te veranderen", aldus Joseph Wu.
Een anonieme bron waarmee persbureau Reuters sprak, zei dat er dinsdag zeker twintig marineschepen van zowel China als Taiwan in de Straat van Taiwan aanwezig waren. Ze voeren dicht langs de middellijn, die als officieuze grens gezien wordt. Een aantal Chinese schepen zou kort geprobeerd hebben de middellijn over te steken.
Volgens Wu heeft China de afgelopen tijd niet alleen grootschalige militaire oefeningen uitgevoerd, maar ook cyber-aanvallen, een desinformatiecampagne en economische druk, om zo de Taiwanese samenleving te verdelen.
Simulatie
Wu hield zijn persconferentie nadat het Taiwanese leger een simulatie had afgerond waarbij het oefende voor een eventuele aanval van China op het eiland. Volgens het leger stonden de Taiwanese oefeningen al gepland voordat de spanningen opliepen.
De Chinese oefeningen begonnen donderdag als een reactie op het bezoek van de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi aan het eiland. Beijing, dat Taiwan als afvallige provincie beschouwt, zag het bezoek van de Amerikaanse als een provocatie.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
55 minuten geledenNIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
6 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
7 uur geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
8 uur geleden