Taiwan biedt China coronahulp aan
TAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese president Tsai Ing-wen biedt China coronahulp aan nu dat land te maken heeft met een grote besmettingsgolf. Het aanbod is opvallend omdat de betrekkingen tussen Taiwan en China in het afgelopen jaar opnieuw zijn verslechterd.
"Zolang er behoefte is, zijn we bereid om de nodige hulp te bieden op basis van humanitaire zorgen", aldus Tsai in haar nieuwjaarstoespraak. Ze hoopt dat de Taiwanese hulp "meer mensen uit de pandemie helpt" en kan bijdragen aan een "gezond en veilig nieuwjaar".
China heeft in december, drie jaar na het begin van de pandemie, zijn strenge zerocovidbeleid losgelaten. Ziekenhuizen stromen vol, crematoria draaien overuren en apotheken hebben geen koortsmedicijnen meer. De Chinese president Xi Jinping verklaarde zaterdag in zijn nieuwjaarstoespraak dat het "licht van hoop recht voor ons staat" nu de aanpak van de pandemie "een nieuwe fase" ingaat.
Dialoog
Een dag eerder verklaarde Xi dat Beijing "resoluut heeft gevochten tegen pogingen van separatisten om 'Taiwan-onafhankelijkheid' na te streven en tegen de tussenkomst van externe krachten in deze kwestie". Taiwan raakte in 1949 na een burgeroorlog gescheiden van de rest van China, dat het eiland ziet als een afvallige regio die op een dag desnoods met geweld moet worden ingelijfd.
Over de relatie met China zei Tsai dat oorlog nooit de manier is om problemen op te lossen. Ze riep op tot dialoog, iets wat Beijing weigert met het bestuur van Taiwan. Tsai verklaarde verder dat de militaire activiteiten van China bij Taiwan niet bijdragen aan de regionale vrede en stabiliteit.
Meer uit Buitenland
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Door opzettelijke schade aan spoorwegkabels in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn er meerdere treinen uitgevallen. Het spoorwegverkeer in de hele regio Gelsenkirchen is volgens informatieportaal Zuginfo.nrw gestremd. De politie laat weten dat er onderzoek wordt gedaan naar mogelijke kabeldiefstal in de regio.
4 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Er is zeker één dode gevallen na een explosie vrijdag in de binnenstad van de Griekse hoofdstad Athene, meldt de Griekse brandweer. Een gebouw van twee verdiepingen stortte vrijdagochtend in. Reddingswerkers hebben het lichaam van een jonge vrouw aangetroffen tussen het puin. Er worden nog vijf mensen vermist.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.
4 uur geledenMONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geleden