Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taipei: 68 Chinese vliegtuigen en 10 marineschepen bij Taiwan

Taipei: 68 Chinese vliegtuigen en 10 marineschepen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - De autoriteiten in Taiwan hebben in een dag tijd 68 Chinese militaire vliegtuigen en tien marineschepen geteld. Beijing beschouwt Taiwan als onderdeel van China. Het ministerie van Defensie zegt dat er ook een Chinees vliegdekschip is waargenomen. Volgens Taiwan is China bezig met een oefening, al wordt dat door de Chinese autoriteiten niet bevestigd.

Taiwan zei eerder deze week dat China een "grijs gebied" betreedt rond het eiland. Het land zou de spanningen laten oplopen, al is van een rechtstreekse confrontatie op dit moment nog geen sprake. De oefening wordt door experts gezien als een voorbereiding om Taiwan eventueel met geweld te kunnen innemen. In april heeft China nog een oefening gedaan waarbij een omsingeling van Taiwan werd gesimuleerd.

China beschikt over twee vliegdekschepen. De Shandong is maandag op ongeveer 110 kilometer ten zuidoosten van Taiwan gezien. Ook de Japanse defensie heeft dat schip gespot. Samen met vijf andere schepen bevond het zich woensdag op zo'n 650 kilometer uit de kust van het Japanse eiland Miyakojima, dat tussen Taiwan en Japan in ligt. Van het vliegdekschip zouden ook vluchten zijn uitgevoerd met vliegtuigen en helikopters.

Meer uit Buitenland

Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

1 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

1 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

1 uur geleden
Rock Werchter neemt maatregelen voor verwachte hitte

WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.

2 uur geleden
Trump zinspeelt op deportatie Tesla-baas Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.

3 uur geleden
Recordaantal migranten steekt Kanaal over in eerste helft 2025

LONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.

3 uur geleden
Hulporganisaties eisen einde aan Israëlisch hulpsysteem in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden". Volgens Save the Children is Gaza "de dodelijkste plek op aarde voor een kind".

3 uur geleden