Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tahmina Akefi openbaart zich als partner van Peter R. de Vries

Tahmina Akefi openbaart zich als partner van Peter R. de Vries

HILVERSUM (ANP) - Journalist en schrijfster Tahmina Akefi heeft zichzelf zondagavond in de documentaire Vertrouwelijk! geopenbaard als de partner van misdaadverslaggever Peter R. de Vries. De nu 39-jarige Akefi en De Vries ontmoetten elkaar in 2015 tijdens een live-uitzending van Pauw waar zij allebei te gast waren.

"Het is een gevoel dat je herkent in elkaars blik", vertelde Akefi in de documentaire over de eerste ontmoeting. "Hij was alleen maar met mij bezig." In de documentaire reflecteren zij en vrienden van haar op haar relatie met De Vries.

De partner van de neergeschoten misdaadjournalist is tot nu toe altijd in de anonimiteit gebleven, omdat zij niet bekend wilde staan als 'het liefje van'. Akefi werkte in de loop der jaren als journalist voor media als NOS, BBC en NRC Handelsblad. Zij was in Pauw regelmatig te gast om te praten over vluchtelingen. Zij presenteert de afgelopen maanden nieuwsuitzendingen voor TV Rijnmond.

Openbaar

De journaliste omschreef De Vries als "lief en zorgzaam, maar hij had ook een gecompliceerd karakter. We stelden hoge eisen aan elkaar." Het tweetal ging in 2017 een tijdje uit elkaar omdat Akefi kinderen wilde. De Vries, die ruim twee decennia ouder was, deelde die behoefte niet. Toch kwamen de geliefden weer bij elkaar.

Regisseur Simon Vuyk, die de documentaire maakte, vertelde zondagochtend dat Akefi tijdens het proces tegen de aanslagplegers haar spreekrecht gaat gebruiken. Dat wil zij niet anoniem doen. De inhoudelijke behandeling is over een paar maanden, in juni. Het stel was toen De Vries werd doodgeschoten "er naartoe aan het werken om samen naar buiten te treden".

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Noord-Limburg niet voor dinsdagochtend geblust

OOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.

2 uur geleden
NL-Alert om natuurbrand Noord-Limburg blijft van kracht

OOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Ook dinsdagochtend nog geen treinen bij Venray door natuurbrand

VENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.

2 uur geleden
Explosief gevonden in tuin van woning in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.

2 uur geleden
Geen intercity's Amsterdam CS-Schiphol door kapotte bovenleiding

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.

2 uur geleden
Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

7 uur geleden