Tagliafico nog twijfelgeval bij Ajax voor uitduel met AZ
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag moet nog even afwachten of hij zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ een beroep kan doen op Nicolás Tagliafico. De linksback heeft een flinke zwelling onder een oog overgehouden aan het gewonnen duel met Willem II (3-1).
"Zijn oog zat flink dicht. Dus we moeten even kijken hoe dat zich ontwikkelt", zei Ten Hag die Tagliafico naar de kant haalde voor Lisandro Martínez. "Verder is iedereen heel uit het duel met Willem II gekomen. Dat heeft de dokter me net verteld."
Ajax schakelde vorige week AZ uit in het bekertoernooi (0-1). Een treffer van Zakaria Labyad in Alkmaar volstond voor een plaats in de kwartfinale, waarin over anderhalve week PSV de tegenstander is. Ajax startte met maar liefst acht invallers tegen AZ. Dat zal zondag niet het geval zijn.
Ten Hag wilde nog niet vertellen of hij net als tegen Willem II kiest voor een middenveld met Davy Klaassen, Ryan Gravenberch en Edson Álvarez. Mohammed Kudus is er waarschijnlijk nog niet bij. De Ghanees leek na de winterstop hersteld van een knieblessure. "Maar tijdens een invalbeurt tegen PSV kreeg hij weer een tik", zei Ten Hag. "Maar hij komt eraan. Hij traint voor een groot deel weer met de groep mee."
Ajax verdedigt zondag een voorsprong van 4 punten op PSV. Vitesse (6 punten), AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn verder achterop geraakt. PSV gaat zondag op bezoek bij Feyenoord. "We kijken vooral naar ons zelf", zei Ten Hag. "De competitie is pas net over de helft, maar met een zege kunnen we weer goede zaken doen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
7 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden