Tagliafico nog twijfelgeval bij Ajax voor uitduel met AZ
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag moet nog even afwachten of hij zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ een beroep kan doen op Nicolás Tagliafico. De linksback heeft een flinke zwelling onder een oog overgehouden aan het gewonnen duel met Willem II (3-1).
"Zijn oog zat flink dicht. Dus we moeten even kijken hoe dat zich ontwikkelt", zei Ten Hag die Tagliafico naar de kant haalde voor Lisandro Martínez. "Verder is iedereen heel uit het duel met Willem II gekomen. Dat heeft de dokter me net verteld."
Ajax schakelde vorige week AZ uit in het bekertoernooi (0-1). Een treffer van Zakaria Labyad in Alkmaar volstond voor een plaats in de kwartfinale, waarin over anderhalve week PSV de tegenstander is. Ajax startte met maar liefst acht invallers tegen AZ. Dat zal zondag niet het geval zijn.
Ten Hag wilde nog niet vertellen of hij net als tegen Willem II kiest voor een middenveld met Davy Klaassen, Ryan Gravenberch en Edson Álvarez. Mohammed Kudus is er waarschijnlijk nog niet bij. De Ghanees leek na de winterstop hersteld van een knieblessure. "Maar tijdens een invalbeurt tegen PSV kreeg hij weer een tik", zei Ten Hag. "Maar hij komt eraan. Hij traint voor een groot deel weer met de groep mee."
Ajax verdedigt zondag een voorsprong van 4 punten op PSV. Vitesse (6 punten), AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn verder achterop geraakt. PSV gaat zondag op bezoek bij Feyenoord. "We kijken vooral naar ons zelf", zei Ten Hag. "De competitie is pas net over de helft, maar met een zege kunnen we weer goede zaken doen."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
9 uur geledenBURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
16 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
1 dag geleden