Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tagliafico nog twijfelgeval bij Ajax voor uitduel met AZ

Tagliafico nog twijfelgeval bij Ajax voor uitduel met AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag moet nog even afwachten of hij zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ een beroep kan doen op Nicolás Tagliafico. De linksback heeft een flinke zwelling onder een oog overgehouden aan het gewonnen duel met Willem II (3-1).

"Zijn oog zat flink dicht. Dus we moeten even kijken hoe dat zich ontwikkelt", zei Ten Hag die Tagliafico naar de kant haalde voor Lisandro Martínez. "Verder is iedereen heel uit het duel met Willem II gekomen. Dat heeft de dokter me net verteld."

Ajax schakelde vorige week AZ uit in het bekertoernooi (0-1). Een treffer van Zakaria Labyad in Alkmaar volstond voor een plaats in de kwartfinale, waarin over anderhalve week PSV de tegenstander is. Ajax startte met maar liefst acht invallers tegen AZ. Dat zal zondag niet het geval zijn.

Ten Hag wilde nog niet vertellen of hij net als tegen Willem II kiest voor een middenveld met Davy Klaassen, Ryan Gravenberch en Edson Álvarez. Mohammed Kudus is er waarschijnlijk nog niet bij. De Ghanees leek na de winterstop hersteld van een knieblessure. "Maar tijdens een invalbeurt tegen PSV kreeg hij weer een tik", zei Ten Hag. "Maar hij komt eraan. Hij traint voor een groot deel weer met de groep mee."

Ajax verdedigt zondag een voorsprong van 4 punten op PSV. Vitesse (6 punten), AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn verder achterop geraakt. PSV gaat zondag op bezoek bij Feyenoord. "We kijken vooral naar ons zelf", zei Ten Hag. "De competitie is pas net over de helft, maar met een zege kunnen we weer goede zaken doen."

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

1 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

2 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

3 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

5 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

6 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

7 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

7 uur geleden