Tagliafico nog twijfelgeval bij Ajax voor uitduel met AZ
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag moet nog even afwachten of hij zondag tijdens de uitwedstrijd tegen AZ een beroep kan doen op Nicolás Tagliafico. De linksback heeft een flinke zwelling onder een oog overgehouden aan het gewonnen duel met Willem II (3-1).
"Zijn oog zat flink dicht. Dus we moeten even kijken hoe dat zich ontwikkelt", zei Ten Hag die Tagliafico naar de kant haalde voor Lisandro Martínez. "Verder is iedereen heel uit het duel met Willem II gekomen. Dat heeft de dokter me net verteld."
Ajax schakelde vorige week AZ uit in het bekertoernooi (0-1). Een treffer van Zakaria Labyad in Alkmaar volstond voor een plaats in de kwartfinale, waarin over anderhalve week PSV de tegenstander is. Ajax startte met maar liefst acht invallers tegen AZ. Dat zal zondag niet het geval zijn.
Ten Hag wilde nog niet vertellen of hij net als tegen Willem II kiest voor een middenveld met Davy Klaassen, Ryan Gravenberch en Edson Álvarez. Mohammed Kudus is er waarschijnlijk nog niet bij. De Ghanees leek na de winterstop hersteld van een knieblessure. "Maar tijdens een invalbeurt tegen PSV kreeg hij weer een tik", zei Ten Hag. "Maar hij komt eraan. Hij traint voor een groot deel weer met de groep mee."
Ajax verdedigt zondag een voorsprong van 4 punten op PSV. Vitesse (6 punten), AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn verder achterop geraakt. PSV gaat zondag op bezoek bij Feyenoord. "We kijken vooral naar ons zelf", zei Ten Hag. "De competitie is pas net over de helft, maar met een zege kunnen we weer goede zaken doen."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
27 minuten geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
2 uur geleden