Tagliafico niet inzetbaar voor Ajax tegen AZ
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag kan zondag in de uitwedstrijd tegen AZ geen beroep doen op Nicolás Tagliafico. De linksback heeft een flinke zwelling onder een oog overgehouden aan het gewonnen duel met Willem II (3-1) en is niet inzetbaar.
"Zijn oog zat flink dicht. Dus we moeten even kijken hoe dat zich ontwikkelt", zei Ten Hag eerder. Hij haalde Tagliafico donderdag naar de kant voor Lisandro Martínez. Een dag later meldt de Amsterdamse club dat de wedstrijd tegen AZ te vroeg komt voor de Argentijn.
"We zitten in een goede serie en die willen we voortzetten", keek Ten Hag vooruit op de wedstrijd in Alkmaar. "Dat willen we doen met goed voetbal. Als dat niet lukt, moeten we alsnog winnen. Met die instelling gaan we naar Alkmaar."
Ajax verdedigt zondag een voorsprong van 4 punten op PSV. Vitesse (6 punten), AZ (10 punten) en Feyenoord (12 punten) zijn verder achteropgeraakt. PSV gaat zondag op bezoek bij Feyenoord.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
33 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
50 minuten geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
13 uur geleden