Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon

Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon

DEN HAAG (ANP) - Ridouan Taghi heeft de Nederlandse overheid om hulp gevraagd om te achterhalen waar zijn zoon Adil is. De 22-jarige man is in november in Dubai gearresteerd, sindsdien is er "taal noch teken" van hem vernomen, schrijft Taghi's advocaat in een brief aan het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Justitie. Deze brief is in handen van het ANP.

In de brief wordt aangedrongen om te achterhalen waar de in Nederland geboren Adil is, hem van consulaire bijstand te voorzien en ervoor te zorgen dat hij een advocaat krijgt. "Sinds 7 november 2024 heeft de familie taal noch teken van Adil Taghi vernomen. Ook een advocaat heeft tot op heden nog geen toegang tot Adil Taghi mogen hebben", schrijft advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen namens zijn cliënt.

Volgens de advocaat zijn er zorgen over de gezondheid van de een na oudste zoon van Taghi en bestaat de vrees dat hij wordt gemarteld in detentie. Er wordt "met grote spoed" verzocht om actie.

Sleutelspeler

Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet in te kunnen gaan op individuele zaken om privacyredenen. Ook het ministerie van Justitie en Veiligheid kon niet reageren. Adil is volgens het Openbaar Ministerie niet op verzoek van Nederland aangehouden. Een woordvoerder kan daarom verder niets over de zaak vertellen.

Het is niet helemaal duidelijk waar Adil van verdacht wordt. Volgens diverse media beschouwen opsporingsdiensten hem, samen met zijn oudere broer Faissal, als een sleutelspeler binnen de criminele organisatie van vader Ridouan.

Faissal is wel op verzoek van Nederland in Dubai opgepakt en zit sinds afgelopen zomer in Nederland in de cel. Hij wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Later deze maand is er opnieuw een voorbereidende zitting in zijn zaak.

Meer uit Binnenland

Bruls biedt excuses aan voor rol Nijmegen in slavernijsysteem

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.

4 uur geleden
Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om Starlink in bagage

TEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.

5 uur geleden
Extreemrechtse demonstranten gooien vuurwerk in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.

5 uur geleden
Groep antifascisten bij ACU in Utrecht om Defend Netherlands

UTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.

6 uur geleden
Onderzoek: kinderen vaker buiten, groot verschil per plaats

UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.

7 uur geleden
OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

9 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

11 uur geleden