Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon

Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon

DEN HAAG (ANP) - Ridouan Taghi heeft de Nederlandse overheid om hulp gevraagd om te achterhalen waar zijn zoon Adil is. De 22-jarige man is in november in Dubai gearresteerd, sindsdien is er "taal noch teken" van hem vernomen, schrijft Taghi's advocaat in een brief aan het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Justitie. Deze brief is in handen van het ANP.

In de brief wordt aangedrongen om te achterhalen waar de in Nederland geboren Adil is, hem van consulaire bijstand te voorzien en ervoor te zorgen dat hij een advocaat krijgt. "Sinds 7 november 2024 heeft de familie taal noch teken van Adil Taghi vernomen. Ook een advocaat heeft tot op heden nog geen toegang tot Adil Taghi mogen hebben", schrijft advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen namens zijn cliënt.

Volgens de advocaat zijn er zorgen over de gezondheid van de een na oudste zoon van Taghi en bestaat de vrees dat hij wordt gemarteld in detentie. Er wordt "met grote spoed" verzocht om actie.

Sleutelspeler

Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet in te kunnen gaan op individuele zaken om privacyredenen. Ook het ministerie van Justitie en Veiligheid kon niet reageren. Adil is volgens het Openbaar Ministerie niet op verzoek van Nederland aangehouden. Een woordvoerder kan daarom verder niets over de zaak vertellen.

Het is niet helemaal duidelijk waar Adil van verdacht wordt. Volgens diverse media beschouwen opsporingsdiensten hem, samen met zijn oudere broer Faissal, als een sleutelspeler binnen de criminele organisatie van vader Ridouan.

Faissal is wel op verzoek van Nederland in Dubai opgepakt en zit sinds afgelopen zomer in Nederland in de cel. Hij wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Later deze maand is er opnieuw een voorbereidende zitting in zijn zaak.

Meer uit Binnenland

Aantal treinproblemen daalt licht na recordjaar 2025

DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 2026 waren er minder meldingen van treinverstoringen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van storingsgegevens van Rijdendetreinen.nl door het ANP. De afname komt ondanks een recordaantal storingen in januari van dit jaar, toen hevige sneeuwval voor veel problemen zorgde.

1 uur geleden
Gewonde door schietpartij aan Nieuwe Binnenweg in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam heeft in de nacht van woensdag op donderdag een schietpartij plaatsgevonden. Een persoon raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldt de politie.

3 uur geleden
ABN AMRO: woningmarkt koelt af door hogere hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.

3 uur geleden
Oud-minister Rijkaart waarnemend burgemeester gemeente Teylingen

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Frank Rijkaart wordt waarnemend burgemeester in de Zuid-Hollandse gemeente Teylingen. De 48-jarige Rijkaart neemt op 1 september de taken over van Carla Breuer, die na twaalf jaar stopt in de fusiegemeente. Breuer begint binnenkort al als waarnemend burgemeester van Zoeterwoude en combineert dat nog enkele weken met haar werk in Teylingen.

9 uur geleden
Drentse coalitie na stikstofdebat verder zonder BBB

ASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe is uit de coalitie met VVD, PvdA en CDA gestapt. Nadat de BBB zich tegen de stikstofkoers van de eigen gedeputeerde Henk Emmens had gekeerd, rees de vraag of de BBB de samenwerking zou kunnen voortzetten. Na beraad tussen de coalitiepartijen stelde BBB'er Willem Vossebeld dat zijn fractie heeft besloten het samenwerkingsverband te verlaten, omdat de andere partijen het coalitieakkoord "dood hadden verklaard".

10 uur geleden
Laatste kunstwerk Wim T. Schippers onthuld in Stedelijk Museum

AMSTERDAM (ANP) - Het laatste kunstwerk van de onlangs overleden Wim T. Schippers is woensdagmiddag onthuld in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Het werk, dat Wim is weg 1942-2026 (onvoltooid) heet, is door Schippers voor zijn overlijden aan het museum geschonken. Bij de onthulling waren zo'n honderd vrienden van de kunstenaar aanwezig, onder wie Paul Haenen, Titus Muizelaar, Dick van den Toorn en Sjarel Ex.

11 uur geleden
Rotterdamse haven wil 'van slot' en wacht op geld voor natuur

DEN HAAG (ANP) - De overheden die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven werken aan maatregelen om vier Natura 2000-gebieden rond het omvangrijke industriegebied te laten herstellen. Dat is nodig om te zorgen dat weer vergunningen kunnen worden gegeven voor projecten in de haven. De vergunningverlening ligt zo goed als stil sinds een uitspraak van de Raad van State, eind 2024, waardoor het 'schuiven' met stikstofruimte nagenoeg onmogelijk is geworden.

11 uur geleden