Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon
DEN HAAG (ANP) - Ridouan Taghi heeft de Nederlandse overheid om hulp gevraagd om te achterhalen waar zijn zoon Adil is. De 22-jarige man is in november in Dubai gearresteerd, sindsdien is er "taal noch teken" van hem vernomen, schrijft Taghi's advocaat in een brief aan het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Justitie. Deze brief is in handen van het ANP.
In de brief wordt aangedrongen om te achterhalen waar de in Nederland geboren Adil is, hem van consulaire bijstand te voorzien en ervoor te zorgen dat hij een advocaat krijgt. "Sinds 7 november 2024 heeft de familie taal noch teken van Adil Taghi vernomen. Ook een advocaat heeft tot op heden nog geen toegang tot Adil Taghi mogen hebben", schrijft advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen namens zijn cliënt.
Volgens de advocaat zijn er zorgen over de gezondheid van de een na oudste zoon van Taghi en bestaat de vrees dat hij wordt gemarteld in detentie. Er wordt "met grote spoed" verzocht om actie.
Sleutelspeler
Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet in te kunnen gaan op individuele zaken om privacyredenen. Ook het ministerie van Justitie en Veiligheid kon niet reageren. Adil is volgens het Openbaar Ministerie niet op verzoek van Nederland aangehouden. Een woordvoerder kan daarom verder niets over de zaak vertellen.
Het is niet helemaal duidelijk waar Adil van verdacht wordt. Volgens diverse media beschouwen opsporingsdiensten hem, samen met zijn oudere broer Faissal, als een sleutelspeler binnen de criminele organisatie van vader Ridouan.
Faissal is wel op verzoek van Nederland in Dubai opgepakt en zit sinds afgelopen zomer in Nederland in de cel. Hij wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Later deze maand is er opnieuw een voorbereidende zitting in zijn zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Het gaat om een 49-jarige man. Hij wordt later op de dag verhoord, laat de politie weten. Volgens een woordvoerster is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
14 uur geleden