Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon
DEN HAAG (ANP) - Ridouan Taghi heeft de Nederlandse overheid om hulp gevraagd om te achterhalen waar zijn zoon Adil is. De 22-jarige man is in november in Dubai gearresteerd, sindsdien is er "taal noch teken" van hem vernomen, schrijft Taghi's advocaat in een brief aan het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Justitie. Deze brief is in handen van het ANP.
In de brief wordt aangedrongen om te achterhalen waar de in Nederland geboren Adil is, hem van consulaire bijstand te voorzien en ervoor te zorgen dat hij een advocaat krijgt. "Sinds 7 november 2024 heeft de familie taal noch teken van Adil Taghi vernomen. Ook een advocaat heeft tot op heden nog geen toegang tot Adil Taghi mogen hebben", schrijft advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen namens zijn cliƫnt.
Volgens de advocaat zijn er zorgen over de gezondheid van de een na oudste zoon van Taghi en bestaat de vrees dat hij wordt gemarteld in detentie. Er wordt "met grote spoed" verzocht om actie.
Sleutelspeler
Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet in te kunnen gaan op individuele zaken om privacyredenen. Ook het ministerie van Justitie en Veiligheid kon niet reageren. Adil is volgens het Openbaar Ministerie niet op verzoek van Nederland aangehouden. Een woordvoerder kan daarom verder niets over de zaak vertellen.
Het is niet helemaal duidelijk waar Adil van verdacht wordt. Volgens diverse media beschouwen opsporingsdiensten hem, samen met zijn oudere broer Faissal, als een sleutelspeler binnen de criminele organisatie van vader Ridouan.
Faissal is wel op verzoek van Nederland in Dubai opgepakt en zit sinds afgelopen zomer in Nederland in de cel. Hij wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Later deze maand is er opnieuw een voorbereidende zitting in zijn zaak.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geleden