Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon

Taghi wil hulp Nederlandse overheid voor in Dubai opgepakte zoon

DEN HAAG (ANP) - Ridouan Taghi heeft de Nederlandse overheid om hulp gevraagd om te achterhalen waar zijn zoon Adil is. De 22-jarige man is in november in Dubai gearresteerd, sindsdien is er "taal noch teken" van hem vernomen, schrijft Taghi's advocaat in een brief aan het ministerie van Buitenlandse Zaken en het ministerie van Justitie. Deze brief is in handen van het ANP.

In de brief wordt aangedrongen om te achterhalen waar de in Nederland geboren Adil is, hem van consulaire bijstand te voorzien en ervoor te zorgen dat hij een advocaat krijgt. "Sinds 7 november 2024 heeft de familie taal noch teken van Adil Taghi vernomen. Ook een advocaat heeft tot op heden nog geen toegang tot Adil Taghi mogen hebben", schrijft advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen namens zijn cliënt.

Volgens de advocaat zijn er zorgen over de gezondheid van de een na oudste zoon van Taghi en bestaat de vrees dat hij wordt gemarteld in detentie. Er wordt "met grote spoed" verzocht om actie.

Sleutelspeler

Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet in te kunnen gaan op individuele zaken om privacyredenen. Ook het ministerie van Justitie en Veiligheid kon niet reageren. Adil is volgens het Openbaar Ministerie niet op verzoek van Nederland aangehouden. Een woordvoerder kan daarom verder niets over de zaak vertellen.

Het is niet helemaal duidelijk waar Adil van verdacht wordt. Volgens diverse media beschouwen opsporingsdiensten hem, samen met zijn oudere broer Faissal, als een sleutelspeler binnen de criminele organisatie van vader Ridouan.

Faissal is wel op verzoek van Nederland in Dubai opgepakt en zit sinds afgelopen zomer in Nederland in de cel. Hij wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Later deze maand is er opnieuw een voorbereidende zitting in zijn zaak.

Meer uit Binnenland

Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

11 minuten geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

1 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

1 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

2 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

3 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

3 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

5 uur geleden