Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi: vooralsnog niks te melden

Taghi: vooralsnog niks te melden

AMSTERDAM (ANP) - Ridouan Taghi heeft "vooralsnog niks te melden", zei hij maandag in de zwaarbeveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp. Hij reageerde op de vraag van de rechtbankvoorzitter of hij iets wilde zeggen over de flinke rij verdenkingen tegen hem. Bij eerdere politieverhoren heeft hij vooral gezwegen. Justitie beschouwt de 43-jarige Taghi als de onbetwiste leider van een criminele organisatie die zich schuldig heeft gemaakt aan een reeks liquidaties, naast plannen en pogingen daartoe

Maandag is de inhoudelijke behandeling begonnen van het grote liquidatieproces Marengo. Het is voor het eerst dat Taghi zich laat zien in de rechtbank. Op foto's na zijn arrestatie eind 2019 in Dubai was te zien dat hij een flinke bos krullen had. Nu heeft hij een kortgeknipt kapsel en een baardje. Hij zat regelmatig om zich heen te kijken in de zaal en te overleggen met zijn advocaat Inez Weski.

De rechtbank heeft alle verdachten gevraagd een eerste reactie op de beschuldigingen te geven. Een aanzienlijk aantal van hen heeft er tot dusver het zwijgen toe gedaan tijdens verhoren bij de politie.

Felle aanklacht

Kroongetuige Nabil B. heeft een groot aantal verklaringen afgelegd, waarin hij zijn eigen aandeel in verschillende moordzaken heeft bekend en belastend heeft verklaard tegen zijn medeverdachten. "Ik sta volledig achter mijn verklaringen en heb niks nader te verklaren", zei hij maandag. De rechtbank zal maandagmiddag beginnen met zijn verhoor ter zitting.

Verdachte Mohamed R. greep de gelegenheid tot spreken aan voor een felle aanklacht tegen het Openbaar Ministerie. "Ik vind de beschuldigingen afschuwelijk", aldus R. "Ik heb niks met moorden te maken en ook niet met een criminele organisatie." Hij meent dat het OM erop uit is hem koste wat kost te laten "hangen". Hij verweet justitie dat zij advocaten in een kwaad daglicht heeft gesteld met beschuldigingen aan hun adres over lekken. Ook hekelde hij het schaduwen van twee advocaten op een reis naar Dubai, in de hoop de toen nog voortvluchtige Taghi op het spoor te komen. De advocaten zijn "als een stuk vlees voor de leeuwen gegooid", aldus R.

R. is een broer van de veronderstelde rechterhand van Taghi, Saïd R. Die wacht in Colombia, waar hij in februari vorig jaar werd gearresteerd, op zijn uitlevering aan Nederland.

Meer uit Binnenland

Geen strafzaak tegen FVD om controversiële video's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.

14 minuten geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern", zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder enkele van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

49 minuten geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

2 uur geleden
Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

2 uur geleden
Eerenberg heeft zelf ook veel vragen over gevonden toeslagendata

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

2 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

4 uur geleden
GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

5 uur geleden