Taghi: vooralsnog niks te melden
AMSTERDAM (ANP) - Ridouan Taghi heeft "vooralsnog niks te melden", zei hij maandag in de zwaarbeveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp. Hij reageerde op de vraag van de rechtbankvoorzitter of hij iets wilde zeggen over de flinke rij verdenkingen tegen hem. Bij eerdere politieverhoren heeft hij vooral gezwegen. Justitie beschouwt de 43-jarige Taghi als de onbetwiste leider van een criminele organisatie die zich schuldig heeft gemaakt aan een reeks liquidaties, naast plannen en pogingen daartoe
Maandag is de inhoudelijke behandeling begonnen van het grote liquidatieproces Marengo. Het is voor het eerst dat Taghi zich laat zien in de rechtbank. Op foto's na zijn arrestatie eind 2019 in Dubai was te zien dat hij een flinke bos krullen had. Nu heeft hij een kortgeknipt kapsel en een baardje. Hij zat regelmatig om zich heen te kijken in de zaal en te overleggen met zijn advocaat Inez Weski.
De rechtbank heeft alle verdachten gevraagd een eerste reactie op de beschuldigingen te geven. Een aanzienlijk aantal van hen heeft er tot dusver het zwijgen toe gedaan tijdens verhoren bij de politie.
Felle aanklacht
Kroongetuige Nabil B. heeft een groot aantal verklaringen afgelegd, waarin hij zijn eigen aandeel in verschillende moordzaken heeft bekend en belastend heeft verklaard tegen zijn medeverdachten. "Ik sta volledig achter mijn verklaringen en heb niks nader te verklaren", zei hij maandag. De rechtbank zal maandagmiddag beginnen met zijn verhoor ter zitting.
Verdachte Mohamed R. greep de gelegenheid tot spreken aan voor een felle aanklacht tegen het Openbaar Ministerie. "Ik vind de beschuldigingen afschuwelijk", aldus R. "Ik heb niks met moorden te maken en ook niet met een criminele organisatie." Hij meent dat het OM erop uit is hem koste wat kost te laten "hangen". Hij verweet justitie dat zij advocaten in een kwaad daglicht heeft gesteld met beschuldigingen aan hun adres over lekken. Ook hekelde hij het schaduwen van twee advocaten op een reis naar Dubai, in de hoop de toen nog voortvluchtige Taghi op het spoor te komen. De advocaten zijn "als een stuk vlees voor de leeuwen gegooid", aldus R.
R. is een broer van de veronderstelde rechterhand van Taghi, Saïd R. Die wacht in Colombia, waar hij in februari vorig jaar werd gearresteerd, op zijn uitlevering aan Nederland.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bij een huis in de Groningse wijk de Wijert is donderdagochtend een explosie geweest. Ook is er op het pand geschoten, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
18 minuten geledenMEPPEL (ANP) - Boeren hebben woensdagavond in Gelderland en Drenthe actie gevoerd. In onder meer Meppel verzamelde zich in de loop van de avond een groot aantal trekkers aan de rand van de stad. Ze maakten daarna een toertocht en reden daarbij langs het gemeentehuis, zag een ANP-fotograaf. Het protest werd gehouden uit onvrede over onder andere het weghalen van omgekeerde vlaggen door de gemeente.
13 uur geledenVINKEL (ANP) - Honderden mensen kwamen woensdagavond samen om de zonsverduistering te bekijken bij sterrenwachten. Bij sommige kunnen bezoekers naderhand ook de verwachte Perseïden (een regen van vallende sterren) bekijken.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken is geapplaudisseerd op het hoogtepunt van de zonsverduistering woensdagavond. Dat gebeurde onder meer op het Museumplein in Amsterdam en het Zuiderstrand in Den Haag, zagen verslaggevers ter plaatse.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn woensdagavond naar het strand getrokken. Mensen zijn er vermoedelijk naartoe gegaan om de gedeeltelijke zonsverduistering goed te kunnen zien. Zo is het onder meer op het Zuiderstrand in Den Haag erg druk, ziet een ANP-verslaggever. Veel mensen hebben een eclipsbril bij zich.
14 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Richting een aantal stranden is het woensdag aan het begin van de avond drukker dan normaal op de weg. Met name richting Zandvoort valt de file op, laat een woordvoerder van de ANWB weten. Op de N201 staat een file van zo'n halfuur.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Waterschap Drents Overijsselse Delta heeft een tijdelijke pompinstallatie bij gemaal Ankersmit in Deventer aangezet. Door de lage waterstand van de IJssel is het schap niet meer in staat om met het gemaal zelf nog water op te pompen naar de Deventer haven en een groot deel van Salland.
16 uur geleden