Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi: vooralsnog niks te melden

Taghi: vooralsnog niks te melden

AMSTERDAM (ANP) - Ridouan Taghi heeft "vooralsnog niks te melden", zei hij maandag in de zwaarbeveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp. Hij reageerde op de vraag van de rechtbankvoorzitter of hij iets wilde zeggen over de flinke rij verdenkingen tegen hem. Bij eerdere politieverhoren heeft hij vooral gezwegen. Justitie beschouwt de 43-jarige Taghi als de onbetwiste leider van een criminele organisatie die zich schuldig heeft gemaakt aan een reeks liquidaties, naast plannen en pogingen daartoe

Maandag is de inhoudelijke behandeling begonnen van het grote liquidatieproces Marengo. Het is voor het eerst dat Taghi zich laat zien in de rechtbank. Op foto's na zijn arrestatie eind 2019 in Dubai was te zien dat hij een flinke bos krullen had. Nu heeft hij een kortgeknipt kapsel en een baardje. Hij zat regelmatig om zich heen te kijken in de zaal en te overleggen met zijn advocaat Inez Weski.

De rechtbank heeft alle verdachten gevraagd een eerste reactie op de beschuldigingen te geven. Een aanzienlijk aantal van hen heeft er tot dusver het zwijgen toe gedaan tijdens verhoren bij de politie.

Felle aanklacht

Kroongetuige Nabil B. heeft een groot aantal verklaringen afgelegd, waarin hij zijn eigen aandeel in verschillende moordzaken heeft bekend en belastend heeft verklaard tegen zijn medeverdachten. "Ik sta volledig achter mijn verklaringen en heb niks nader te verklaren", zei hij maandag. De rechtbank zal maandagmiddag beginnen met zijn verhoor ter zitting.

Verdachte Mohamed R. greep de gelegenheid tot spreken aan voor een felle aanklacht tegen het Openbaar Ministerie. "Ik vind de beschuldigingen afschuwelijk", aldus R. "Ik heb niks met moorden te maken en ook niet met een criminele organisatie." Hij meent dat het OM erop uit is hem koste wat kost te laten "hangen". Hij verweet justitie dat zij advocaten in een kwaad daglicht heeft gesteld met beschuldigingen aan hun adres over lekken. Ook hekelde hij het schaduwen van twee advocaten op een reis naar Dubai, in de hoop de toen nog voortvluchtige Taghi op het spoor te komen. De advocaten zijn "als een stuk vlees voor de leeuwen gegooid", aldus R.

R. is een broer van de veronderstelde rechterhand van Taghi, Saïd R. Die wacht in Colombia, waar hij in februari vorig jaar werd gearresteerd, op zijn uitlevering aan Nederland.

Meer uit Binnenland

Zangeres Lenny Kuhr genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.

53 minuten geleden
Politie veegt rotonde met anti-azc-betogers leeg in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.

9 uur geleden
Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

10 uur geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

10 uur geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

13 uur geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

15 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

16 uur geleden