Taghi vecht bij rechter handboeienregime in EBI aan
VUGHT (ANP) - Ridouan Taghi stapt naar de rechter omdat hij sinds kort handboeien moet dragen bij iedere verplaatsing op zijn afdeling binnen de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Volgens zijn detentieadvocaat Thomas van der Horst heeft de gevangenisdirectie geen reden of motivering gegeven voor het handboeienregime.
Van der Horst bevestigt hiermee berichtgeving van Crimesite. Tegenover die website zegt de advocaat dat handboeien op de gevangenisafdeling alleen in uitzonderlijke gevallen worden gedragen en alleen als dit vanuit veiligheidsredenen strikt noodzakelijk is. Zo'n beslissing dient volgens hem nadrukkelijk te worden gemotiveerd. Evenmin is Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, verteld hoelang het handboeienregime geldt. De raadsman noemt het een vergaande maatregel en zeer vernederend en vervelend voor zijn cliënt, die zelf spreekt van een verkapte strafmaatregel en het zwaarder maken van de detentieomstandigheden.
Het is nog niet bekend wanneer de zitting met de beklagrechter is, zegt de advocaat die zich met Taghi's detentie-gerelateerde onderwerpen bezighoudt. Het wordt een mondelinge behandeling waarvoor drie rechters van de rechtbank in Den Bosch naar Vught komen. Taghi heeft het recht daarbij zelf aanwezig te zijn, met zijn advocaat. De gevangenisdirectie laat zich vertegenwoordigen door de landsadvocaat. Een woordvoerster van de EBI zegt niet over individuele gevallen te kunnen praten.
Taghi wordt maandag verwacht in de gerechtsbunker in Amsterdam voor een extra zitting in het Marengoproces, waar hij zal spreken over zijn advocatenwissel. Na de aanhouding van Inez Weski eind april zat Taghi zonder advocaat. Inmiddels is duidelijk dat advocaat Michael Ruperti een nieuw verdedigingsteam wil samenstellen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
10 uur geleden