Taghi vecht bij rechter handboeienregime in EBI aan
VUGHT (ANP) - Ridouan Taghi stapt naar de rechter omdat hij sinds kort handboeien moet dragen bij iedere verplaatsing op zijn afdeling binnen de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Volgens zijn detentieadvocaat Thomas van der Horst heeft de gevangenisdirectie geen reden of motivering gegeven voor het handboeienregime.
Van der Horst bevestigt hiermee berichtgeving van Crimesite. Tegenover die website zegt de advocaat dat handboeien op de gevangenisafdeling alleen in uitzonderlijke gevallen worden gedragen en alleen als dit vanuit veiligheidsredenen strikt noodzakelijk is. Zo'n beslissing dient volgens hem nadrukkelijk te worden gemotiveerd. Evenmin is Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, verteld hoelang het handboeienregime geldt. De raadsman noemt het een vergaande maatregel en zeer vernederend en vervelend voor zijn cliënt, die zelf spreekt van een verkapte strafmaatregel en het zwaarder maken van de detentieomstandigheden.
Het is nog niet bekend wanneer de zitting met de beklagrechter is, zegt de advocaat die zich met Taghi's detentie-gerelateerde onderwerpen bezighoudt. Het wordt een mondelinge behandeling waarvoor drie rechters van de rechtbank in Den Bosch naar Vught komen. Taghi heeft het recht daarbij zelf aanwezig te zijn, met zijn advocaat. De gevangenisdirectie laat zich vertegenwoordigen door de landsadvocaat. Een woordvoerster van de EBI zegt niet over individuele gevallen te kunnen praten.
Taghi wordt maandag verwacht in de gerechtsbunker in Amsterdam voor een extra zitting in het Marengoproces, waar hij zal spreken over zijn advocatenwissel. Na de aanhouding van Inez Weski eind april zat Taghi zonder advocaat. Inmiddels is duidelijk dat advocaat Michael Ruperti een nieuw verdedigingsteam wil samenstellen.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver van Progressief Nederland (PRO) heeft in een Kamerdebat over de sociale zekerheid hard uitgehaald naar de VVD, die volgens hem "dit land gegijzeld houdt met taboes en breekpunten". De liberalen stellen volgens hem "het partijbelang voorop" door vast te houden aan de voorgestelde bezuinigingen, terwijl daar "geen draagvlak" voor is.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die worden verdacht van de ernstige mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Groningen bepaald, meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
5 uur geleden