Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi vecht bij rechter handboeienregime in EBI aan

Taghi vecht bij rechter handboeienregime in EBI aan

VUGHT (ANP) - Ridouan Taghi stapt naar de rechter omdat hij sinds kort handboeien moet dragen bij iedere verplaatsing op zijn afdeling binnen de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Volgens zijn detentieadvocaat Thomas van der Horst heeft de gevangenisdirectie geen reden of motivering gegeven voor het handboeienregime.

Van der Horst bevestigt hiermee berichtgeving van Crimesite. Tegenover die website zegt de advocaat dat handboeien op de gevangenisafdeling alleen in uitzonderlijke gevallen worden gedragen en alleen als dit vanuit veiligheidsredenen strikt noodzakelijk is. Zo'n beslissing dient volgens hem nadrukkelijk te worden gemotiveerd. Evenmin is Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, verteld hoelang het handboeienregime geldt. De raadsman noemt het een vergaande maatregel en zeer vernederend en vervelend voor zijn cliënt, die zelf spreekt van een verkapte strafmaatregel en het zwaarder maken van de detentieomstandigheden.

Het is nog niet bekend wanneer de zitting met de beklagrechter is, zegt de advocaat die zich met Taghi's detentie-gerelateerde onderwerpen bezighoudt. Het wordt een mondelinge behandeling waarvoor drie rechters van de rechtbank in Den Bosch naar Vught komen. Taghi heeft het recht daarbij zelf aanwezig te zijn, met zijn advocaat. De gevangenisdirectie laat zich vertegenwoordigen door de landsadvocaat. Een woordvoerster van de EBI zegt niet over individuele gevallen te kunnen praten.

Taghi wordt maandag verwacht in de gerechtsbunker in Amsterdam voor een extra zitting in het Marengoproces, waar hij zal spreken over zijn advocatenwissel. Na de aanhouding van Inez Weski eind april zat Taghi zonder advocaat. Inmiddels is duidelijk dat advocaat Michael Ruperti een nieuw verdedigingsteam wil samenstellen.

Meer uit Binnenland

Boete van 20 miljoen euro dreigt voor Chemours om broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.

33 minuten geleden
Schoonmaak voormalige drugsafvalput bij Halsteren stopt

HALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).

36 minuten geleden
Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

1 uur geleden
Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

2 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

3 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

4 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

10 uur geleden