Taghi vecht bij rechter handboeienregime in EBI aan
VUGHT (ANP) - Ridouan Taghi stapt naar de rechter omdat hij sinds kort handboeien moet dragen bij iedere verplaatsing op zijn afdeling binnen de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Volgens zijn detentieadvocaat Thomas van der Horst heeft de gevangenisdirectie geen reden of motivering gegeven voor het handboeienregime.
Van der Horst bevestigt hiermee berichtgeving van Crimesite. Tegenover die website zegt de advocaat dat handboeien op de gevangenisafdeling alleen in uitzonderlijke gevallen worden gedragen en alleen als dit vanuit veiligheidsredenen strikt noodzakelijk is. Zo'n beslissing dient volgens hem nadrukkelijk te worden gemotiveerd. Evenmin is Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, verteld hoelang het handboeienregime geldt. De raadsman noemt het een vergaande maatregel en zeer vernederend en vervelend voor zijn cliënt, die zelf spreekt van een verkapte strafmaatregel en het zwaarder maken van de detentieomstandigheden.
Het is nog niet bekend wanneer de zitting met de beklagrechter is, zegt de advocaat die zich met Taghi's detentie-gerelateerde onderwerpen bezighoudt. Het wordt een mondelinge behandeling waarvoor drie rechters van de rechtbank in Den Bosch naar Vught komen. Taghi heeft het recht daarbij zelf aanwezig te zijn, met zijn advocaat. De gevangenisdirectie laat zich vertegenwoordigen door de landsadvocaat. Een woordvoerster van de EBI zegt niet over individuele gevallen te kunnen praten.
Taghi wordt maandag verwacht in de gerechtsbunker in Amsterdam voor een extra zitting in het Marengoproces, waar hij zal spreken over zijn advocatenwissel. Na de aanhouding van Inez Weski eind april zat Taghi zonder advocaat. Inmiddels is duidelijk dat advocaat Michael Ruperti een nieuw verdedigingsteam wil samenstellen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.
1 uur geledenVAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
2 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
2 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
10 uur geleden